Az 1200-1300-as években lehetett olyan ember hazánkban aki beszélte az akkori angol nyelvet?
Figyelt kérdés
2022. máj. 10. 23:15
1/7 A kérdező kommentje:
valami tolmácsféle a nemesi körben, a korai felfogásban
2022. máj. 10. 23:16
4/7 anonim válasza:
Hát, abban az időben, a Normann hódítást követően, nem az angol volt ott a hivatalos nyelv, így nem hinném, hogy az akkori "angol" nemesek, pláne uralkodók, angolul beszélték volna, így kétlem, hogy angol tolmácsra lett volna szükségük. Az akkori angolt jobbára csak a pórnép beszélte, azokkal meg nemigen teremthetett hazánk kapcsolatot.
5/7 hollófernyiges válasza:
Az tény, hogy akkoriban az angol királyi udvar nyelve a francia volt (a százéves háború kezdetéig), de a kereskedők már akkor is sokfelé jártak és egyházi vonalon sem kizárt, hogy idevetődjön egy angol pap, főleg diplomáciai vonalon.
6/7 anonim válasza:
Biztos volt, de jóval kevesebben, mint most (bár itthon most se sokan beszélik). Akkor még messze nem volt akkora jelentősége az angol nyelvnek, főleg Magyarországon.
7/7 anonim válasza:
Hát nyelvtanulóra ne számíts, legfeljebb konkrét angolra, aki több-kevesebb időre véletlen idetanyázott. Világjárók mindig voltak, meg mindenféle külföldi "csodabogarak" királyi udvarokban. Tolmácsolni nem lett volna mit, nem voltak az angolok akkoriban a világ közepe, sőt, az ismert világ perifériája.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!