Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ez a kérdést miért így tették...

Ez a kérdést miért így tették fel angolul?

Figyelt kérdés

[link]


"What is it like to live in Denver, CO? "


A to live helyett miért nem living?


És ez a mondat hogy lenne helyesen? " I very like living here, vagy I very like to live here" ?



2021. aug. 8. 20:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

"Igy helyesek:

I very much like to live here.

I very much like living here."

És továbbra sem ugyanazt jelentik.

2021. aug. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Darius33 válasza:
0%

Nyolcas, neked magyar szövegértési problémáid vannak, nemhogy angol...


A kérdés második fele erre vonatkozott: ,,És ez a mondat hogy lenne helyesen? " I very like living here, vagy I very like to live here" ?"


Erre részletesen leírtam a szabályt, de még azt is, hogy beszélt nyelvben hogy hallottam eddig. Mivel a kérdés első felét már megválaszolta valaki, ezért azt nem írtam le még egyszer. Nem tudom mire ez az arrogáns stílus, nekem egy felsőfokú angol nyelvvizsgám és segítő szándékom van. Nem tudom előbbi van-e neked, de utóbbi tuti hiányzik. :)

2021. aug. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
51%

"2. Specifikus - I like to swim in the sea. Ezzel azt mondom, hogy a tengerben szeretek úszni, ez a hangsúly a mondatban. Itt viszont elvárt a to + inf."

Tyű, hát libáért vetted azt a nyelvvizsgabizonyítványt?

2021. aug. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
51%
12: Nyilván az első felére adtam - jól megérdemelt - arrogáns válaszomat, hiszen te is szétszedted a válaszodban, hogy melyik vonatkozik az első részre és melyik a másodikra, és az elsőre az nagyon nem vonatkozott, lévén hogy a milyen? kérdőszó részeként szereplő like jelen esetben elöljárót összekeverted a like igével. Az általad citált szabály erre a használatra a legkevésbé se vonatkozik. "Mivel a kérdés első felét már megválaszolta valaki, ezért azt nem írtam le még egyszer." Nem te kezdted úgy, hogy azért vagy kénytelen megszólalni, mert nem volt releváns válasz?
2021. aug. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Darius33 válasza:
48%
13: én ezt így tanultam, de te biztosan jobban tudod angoltanáraimnál. Bár indokolni továbbra sem sikerült, hogy akkor mi a helyes válasz, ezzel a szememben elvesztetted hitelességedet, úgyhogy ezt a vitát lezárnám itt.
2021. aug. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
100%

"anyanyelvűek se használják ezt talán helyesen legtöbbször :)"


Mindig vannak ilyen válaszok. Kiégek rajtad, elhangzik valami egy anyanyelvi beszélőtől és majd te mondod meg hogy az helyes e.

2021. aug. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
37%

"én ezt így tanultam, de te biztosan jobban tudod angoltanáraimnál. Bár indokolni továbbra sem sikerült, hogy akkor mi a helyes válasz, ezzel a szememben elvesztetted hitelességedet, úgyhogy ezt a vitát lezárnám itt."

Ne ostobáskodjál már. Mi az, hogy nem sikerült indokolnom? Idelátsz? :D Te az a fajta vagy ezek szerint, aki a sározást alkalmazza. :D Igen, jobban tudom az angol tanáraidnál, és ez nem vita kérdése. gondoltam, utánanézel a felhívásomra. De ha nem ment, itt van a nyelvtan:

Note however that like can also mean 'think wise or right', and is then always followed by the infinitive:

She likes them to play in the garden. (She thinks they are safe

there.)

/ like to go to the dentist twice a year. (I think this wise.) Compare this with / like going to the dentist, which implies that I enjoy my visits. Similarly I don't like to go = 'I don't think it right to go' while / don't like going = 'I don't enjoy going'.

Notice also another difference between these two negative forms. / don't like to go usually means 'I don't go' (because I don't think it right). / don't like going usually means 'I go, although I don't enjoy it'. Similarly / didn't like to open the letter means 'I didn't open it because I didn't think it right to do so' but / didn't like opening the letter means 'I opened it reluctantly'.

2021. aug. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

#17, Te mindent csak innen masolsz. Hadd mar!

[link]

2021. aug. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
46%

I very much like to live here.

Nagyon szeretek itt lakni.


I very much like living here.

Nagyon szeretek itt elni.

2021. aug. 12. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!