Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Kommunikáció fejlesztése?

Kommunikáció fejlesztése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem nagyon tudok beszélgetni emberekkel,sokan azt mondják hogy még van időm viszont nagyon jól esnének tanácsok,tippek.

Pl. Lesz nekem szóbeli felvételim(központi) és nem tudom hogy készüljek fel rá,tudom hogy kérdés-válasz lesz viszont nagyon bevagyok fosva mert nincs szókincsem se még.

Hogyan fejleszthetném a kommunikációs készségem?

Előre is köszönöm a válaszokat.🙂



2020. nov. 22. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért nem tudsz beszélgetni velük, mert nem érdekelnek.

Az a kérdést elég normálisan leírtad. Milyen szókincset szeretnél?

2020. nov. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát arra gondoltam hogy beszélgetésnél ne ott álljon meg a tudomány hogy Csókolom/jónapot vagy ismerősöknél miújság...😅

Nem tudok kérdezni vagy visszakérdezni mert félek vagy nem tudom.

Plusz mindig félek új emberekkel találkozni,mi lehet ennek az oka?

2020. nov. 22. 12:01
 3/4 anonim ***** válasza:

A kommunikációs félelem nem ok, hanem okozat. Tele vagy kisebbrendűségi érzéssel, úgy érzed, semmit sem érsz, mások mind jobbak. Lehet számos hibád, lehetsz erősen ismerethiányos is, ettől még nem te vagy a társadalom alja, sőt. Feltehetően a környezeted (szüleid) állandóan kritizáltak, ettől alakult ki ez az érzés, és ez valóban erős gát.

Mindenekelőtt önvizsgálat szükséges, mitől érzel úgy, ahogy érzel. Ha van bizalmasbarátod, megkérdezheted tőle, ő hogyan lát téged és miért úgy.

A kommunikáció nem olyan, mint a számtanpélda, fogadunk egy korrepetitort, és majd megtanítja. Mindenekelőtt önmagaddal kell megbékélned, elfogadnod magadat annak, ami vagy. Innen kiindulva lehet fejlődni, ez gyakorlással és azzal a hittel történik, hogy ha jó emberrel kezdel, majd kisegít. A rossz embert meg hanyagolhatod, nem fontos. Beszélj az érdeklődési körödről, kérdezz a másikéról, kérdezz bármiről, ami őt is érdekelheti, akár direktben: és téged mi érdekel a legjobban? Aztán majd szó szót követ, a dolog azon fog múlni, hiszel-e önmagadban. És hogy milyen a környezeted.

2020. nov. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Van igazság abban amit mondassz,megpróbálkozok vele,köszi szépen.
2020. nov. 22. 15:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!