Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Borítéka, borítékja. Miért...

Borítéka, borítékja. Miért helyes mindkettő?

Figyelt kérdés

2020. aug. 9. 19:38
 1/1 BringaManó ***** válasza:
100%

"helyes"? azt nem tudom...

az már értelmesebb kérdésnek tűnik, hogy létezik-e, használják-e a beszélők.

ha mindkettőt használják, akkor mindkettő létező forma.


kérdésedből úgy tűnik, hogy valaki azt állította, hogy mindkettő helyes. ha azért folgalmaztad meg így, mert a szótárban mindkét forma fel van tüntetve (pl. az MHSz.-ben fel van), akkor a szótárt (vagy szótárat?... ;-) összeállító csapat úgy látja, hogy mindkettőt használják. én elhiszem nekik. :-)


hogy milyen szavak azok, amelyek j-vel és j nélkül is használatosak, arra nincs előírás, legfeljebb a nyelvészek megpróbálják leírni a beszélők szokásait valami egyszerűbb "szabályok" formájában, amelyekből persze mindig lesznek kivételek...

Pl. itt is írnak erről röviden:

[link]


(ingadozás: az egyes anyanyelvi beszélők általában nem ingadoznak a saját beszédükben, de a beszélők között már vannak eltérések. így nekem pl. borítékja lenne a természetes, és a másik furcsa – de másnak éppen fordítva lesz.)

2020. aug. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!