Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van értelme japán nyelvet...

Van értelme japán nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés

Nézegettem az álláskínálatot amik a japán nyelvre vagy csak részbe arra támaszkodnak.

Sajnos siralmas a felhozatal.

Vélemények?


2010. júl. 29. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

Én azt mondom van értelme. Eltén tanultam japánt, nem fejeztem be, nem ott diplomáztam, de nagyon megszerettem a nyelvet (eltét kevésbé:) ).

Fordítással, tolmácsolással, közvetítőként pl. Suzukinál, akárhol rendkívül magas lehet a kereseted, mivel ezt a nyelvet mo-n nem igazán beszélik. Ha mellé van valami gazdasági, pénzügyi végzettséged, egyenes út a milliókhoz:) Nehéz, de gyönyörű nyelv. A nyelvtannal még nincs is baj, logikus, egy magyar számára könnyen befogadható, mivel hasonlít csomó tekintetben. Nekem egyetlen bajom a kanjikkal volt (képírás), egy átlagos japán ismer mondjuk 2ezret, egy író mondjuk 6ezer kanjit, náluk se "alap" az összeset ismerni. De írásban nem lehet nélkülük boldogulni. Szóban tudni japánul évekkel előrébb van, mint írni is a nyelven (rendesen a kanjikat használva, mivel 3féle írást használnak), vagy újságot olvasni japánul.

2010. júl. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
a kínainak több értelme van, annak nagyobb hasznát veszed, állás szempontból. állítólag nem is olyan nehéz.
2010. júl. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Hát, ha állás szempontjából nézzük a dolgot, tényleg nem valami biztató a helyzet. Egyszer volt ismerőseimnek dolga japánokkal. Hoztak magukkal angol tolmácsot, angolról magyarra kellett csak fordítani. Amúgy nehéz magas fokon tanulni (kanjik és egyebek...). De attól függetlenül szép nyelv, érdemes lehet elsajátítani.
2010. júl. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
Valahol minden nyelvnek van értelme. Ha érdekel a japán kultúra, akkor biztos érdemes tanulnod. Állás szempontjából már nem annyira. Nagyon népszerű, ezért hamarosan telítetté válik a piac.
2010. júl. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Szerintem is teljes mértékben megéri, mert egyre több japán befektető érkezik Magyarországra...
2010. júl. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A nyelvet már 2 éve tanulom, haladok vele, de még bőven van mit tanulni, sztem nem lehet olyan gyorsan tanulni ezt a nyelvet mint egy európait.

A gondom tényleg csak azzal van, hogy olyan állást ahol ezt hasznosítani tudnám nem találok/nem látok.

Tanárom felsőfokon űzi ezt a nyelvet, élt is kint, de idaza ő sem talál állást...Szerintem ez elkeserítő, de kezdem úgy gondolni, hogy ideje kilépni a nyelvből és valami használhatóbbal foglalkozni... Pedig Székesfehérváron ahol élek még Japán cég isvan, Denso, de nyelvet ismerő ember nem kell...Pesten szintúgy nem találtam ilyen jellegű munkát.

Kíváncsi lennék, hogy a nyelvet igénylő állások felfognak-e futni haznánkban pl 5-10 éven belül vagy marad ezen a szinten.

2010. júl. 29. 17:17
 7/9 anonim ***** válasza:

Nehogy azt hidd, hogy óriási előny japánul tudni. Persze még mindig nagyobb, mint kínaiul (aminek konkrétan nulla az értelme), de önmagában a japántudás nem olyasmi, amiből meg lehet élni.


Ha pénzügyi vagy mérnöki végzettséged vagy más hasznos végzettséged van, akkor amellett a japántudás előny. Önmagában azonban nem ér sokat.

2010. júl. 30. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

tegnap 17:17


Ha külföldön telephelyet hoz létre egy magyar cég, akkor ott nem igényli, hogy az ott dolgozók magyarul tudjanak. Hanem a magyar vezetők angolul beszélnek a dolgozókkal. Ugyanígy, sok ide települő cseh, spanyol vagy német cég sem a saját nyelvét, hanem az angolt követeli meg. (Németeknél és főleg franciáknál vannak, akik a saját nyelvüket preferálják, de legtöbbször ők sem várják el, csak előnyt jelent; az alapelvárás az angol). Szóval itt működő japán cégek az angolt fogják elvárni. Sőt, ha itteni cég képviseletében japánokkal tárgyalsz, akkor a japán cég olyan valakit fog megbízni a maga részéről, aki tud angolul. Tehát meglehetősen kicsi a valószínűsége annak, hogy a japántudás a gyakorlatban szükséges. Jól kereső tolmácsról tudok ugyan, de ő koreaiul és kínaiul is perfekt beszél, tehát neki már tényleg elég spéci tudása van.


Az elmúlt pár évben valamiért divat lett japánul tudni, a dolog teljesen megmagyarázhatatlan, és nagyon sok fiatalt vitt tévútra.

2010. júl. 30. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsónak az utolsó néhány mondatával egyet értek. Engem valóban érdekel a nyelv és a kultúra, de nagyon zavar, hogy sok olyan ember jut be japán szakra (ELTE, KRE), akiknek a japán kultúra kimerül a kedvenc mangájukban, és azért mennek japán szakra, mert eredeti nyelven akarják olvasni a kedvenc mangájukat. Sajnos nem jutottam be japán szakra - mert nem ismerek egyik egyetemen se fejest.

Én arra lennék kíváncsi, hogy japán szakon tanulók hanyan diplomáznak le véglegesen (tehát a mesterképzést is elvégzik), és a 6 félév során hány embert tesznek ki.

2010. aug. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!