Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Érdekes praktikák a nyelvtanul...

Érdekes praktikák a nyelvtanuláshoz? Hanyatlott a kedvem, vissza kellene szerezzem.

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem el önszorgalomból spanyolul tanulni, de sajnos eltűnt a kezdeti lelkesedés. Valamivel fel kellene dobni a tanulást, vagy esetleg új módszereket kellene bevetni, mert nem szeretném, ha most abbamaradna a dolog. Adjatok tippeket érdekesebb tanulási stratégiákra!

20/L


2010. júl. 28. 22:22
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Nálam remekül bevált az angol és a francia tanulásnál is a könnyített szókincsű irodalom (idegen nyelvű könyvesboltban beszerezhető), később kortárs irodalom eredetiben, filmnézés eredeti hanggal, francia és angol nyelvű tv adókat is néztem rendszeresen (ez mondjuk a mai napig így van), illetve szereztem magazinokat, újságokat. Ez 10-15 éve volt, most már az internet az alapvető: keress spanyol nyelvű blogokat, amik érdekelnek, chat-elj spanyol fickókkal :), nézz a youtube-on számodra érdekes témákat stb. A lényeg, h' érdekes legyen, akkor szinte észrevétlenül ragadni fog rád a nyelvtudás.
2010. júl. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Mintha én írtam volna ezt :D Szintén 20/l, szintén spanyol, szintén nem rég kezdtem, szintén hanyatlott a kedvem és szintén nem szeretném abbahagyni. Hát, nekem elég annyi, hogy meghallgatok egy bizonyos számot, és attól egy kicsit visszajön a motiváció, de az enyém nagyon egyedi eset XD Hallgass spanyol zenét, nekem olyankor olyan érzésem van, hogy érteni akarom, miről szól a szöveg.
2010. júl. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%
Első vagyok: amikor elküldtem a válaszom, akkor jutott eszembe, hogy az egyik legjobbat, a zenét elfelejtettem írni. De látom, a második válaszadó pótolta. Mindkettőtöknek sikeres nyelvtanulást kívánok!
2010. júl. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek, jó tippeket adtatok :)

Második: van-e kedved csevegni, hogy hogy haladsz, miből tanulsz stb? Esetleg még motiválhatnánk is egymást :)

2010. júl. 28. 23:25
 5/5 anonim ***** válasza:

Hallgass előadásokat.

www.march.es

Hallgass rádiót.

[link]

Nézz dokumentumfilmet.

www.documentales.es


A szókincs bővítésére használd az Anki programot a nagy spanyol kártyacsomaggal. 10 ezer szót kb. 200 nap alatt be lehet magolni úgy, hogy ebből 5-6 ezer meg is marad. 5 ezres szókinccsel meg már elég jól el lehet boldogulni.

2010. aug. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!