Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egy nap hány szót kell/lehet...

Egy nap hány szót kell/lehet megtanulni? (hogy az meg is maradjon az emlékezetben)

Figyelt kérdés
Spanyolul kezdtem el tanulni, és a szótanulásnál vagyok. Hány szót érdemes kitűzni célnak egy napra, úgy, hogy meg is maradjon az emlékezetben? Ti hányat tanultatok naponta?
2010. júl. 20. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

sztem ha napi 40-50-et tanulsz, az nem rossz

de! fontos, h sokszor átismételd utána, mivel ha nincs használatban az adott szó, akkor nagyon hamar elfelejted (tapasztalat)

2010. júl. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nálam ez attól függ. Ha van egy érdekes szöveg (dalszöveg) akkor megtanulom belőle a szavakat. De szorgalom kérdése. De a lényeg hogy használd őket sokszor, mert különben el fogod felejteni őket. Amúgy jó választás a spanyol:)
2010. júl. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%

Napi 40-50 megtanulható, és ebből 20-30 meg is fog maradni, ha jó a módszered.


Ez napi kb. fél óra kemény, intenzív munkát jelent. Ajánlom az Anki program használatát.

2010. júl. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Michael Thomas módszerrel tanulj... Úgy még a szótárazás is felesleges és a napi 30-40 szó is garantált...
2010. júl. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Milyen az a módszer?
2010. júl. 22. 18:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!