Csicsikusz kérdése:
Miért nem csinálják egyetlen részből, acélcsövű nyélből baltákat és a többi szerszámokat?
Figyelt kérdés
Mi értelme külön fanyélnek és éknek, ami ugyis elkopik pár ora használat után? pár gramm külöbség ennyire számit? Miért kell manapság mindent ugy gyártani h elromolhasson és ne lehessen utána felhasználni, es a szemétdombon kössön ki ?2018. nov. 14. 08:47
1/7 anonim válasza:
Állitólag a fémnyél nagyon igénybe veszi a kart, nem rugózik, visszaüt! Én ennek ellenére minden fejszémre fémet hegesztettem, több éve használom, semmi bajom sincs tőle. A fanyeleket néhány erős ütéssel mindig sikerült eltörnöm
2/7 anonim válasza:
A dinamikája miatt.
Nehezebb az acélnyél, így a fejsze nem húz annyira-
Az a jó, ha a feje súlyosabb, akkor szinte magától van lendülete.
Amelyik nyél eltörik, az vacak anyagból van, egyébként is a fejszenyelek kialakítása könnyebb fából, mert nem egyszerű cső, hanem kézre állóan van kifaragva a jó baltáknál.
Amelyikből könnyen kiesik az ék, az a nyél nem jó, mert eleve nem szabad rajta kotyogni a fejszének, passzosnak kell lennie és rendesen felékelve sokáig jónak kell lennie.
4/7 anonim válasza:
"Miért kell manapság mindent ugy gyártani h elromolhasson és ne lehessen utána felhasználni, es a szemétdombon kössön ki ?"
Öööö... izé... a kőbaltának se kőből volt a nyele, a fokosnak se rézből...
5/7 anonim válasza:
Egyrészt egyszerűbb kényelmes fanyelet csinálni, mint kényelmes fémnyelet. Másrészt a kőművesnek, favágónak nem mindegy, hogy 2 kilós szerszámot mozgat meg 500x, vagy egy 5 kilósat.
6/7 anonim válasza:
A fa nyél tapad a tenyérbe, a vasnyélen meg elcsúszkál a kezed, mert nem szívja be a nedvességet, izzadságot, nehezebb vele dolgozni, főleg hosszabb távon.
7/7 mustafa33 válasza:
Rendes favágónak nem midegy az sem, hogy milyen fából van a fejsze nyele. Ezért általában maguk faragják és nem szeretik a boltit. A boltban kapható gyakran bük vagy gyertyánfa, de ezek a keményfák "ráznak", vagyis keményen visszaütnek (a vas meg pláne) és törnek is. A jó fejsze, kalapácsnyél kőrisfából van, ez a fa kemény de rugalmas ezért elnyeli az ütés rezonálását és reakcióját és ezért nem "ráznak" és nem is törnek. Persze az is fontos, hogy a fa szálai végig menjenek a nyél egész hosszán, ezért a nyelet hosszában hasítják az alap hasábból és nem fűrésszel vágják, mert az elvágott szálaknál törik a nyél. Az sem jó ha a nyélben benne van a fa "bele". Legjobb ha csak gesztből van, a szijács rész puhább.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!