Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Milyen meglepő olasz szokások...

Milyen meglepő olasz szokások vannak?

Figyelt kérdés

Ünnepek... bármi, csak meglepő legyen :)

(Olaszországról készítek beszámolót, és segítséget szeretnék kérni, Köszönöm:) )


2008. okt. 5. 12:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Velencében az egész várost elöntötte a tenger, de az olaszok csak gondoláznak és énekelnek:))
2008. okt. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ez komoly :) :) :) hehe XD


Jó is lenne ott lenni :'(

2008. okt. 5. 12:56
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Pisában elgörbült a harangtorony, Gallilei meg felmegy, és ledobál mindenféle tárgyakat, mondván, vizsgálja a gravitációt!!
2008. okt. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
:) Na elképzeltem a beszámolómat, ilyen szövegekkel :) XD Na légyszi kicsit komolyabban :)
2008. okt. 5. 23:45
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg hagyjuk a hülyeséget, ezt nézd meg, biztos találsz valami hasznosat!

[link]

2008. okt. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen találtam :) Köszönöm ;)
2008. okt. 8. 13:44
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

a pisai ferde torony nem görbült el hanem dől szépen lassan lefelé. rosszul lett elkészitve és megsüllyedt


olaszroszágról? hm... tömören:

olaszország legtöbbször a művészetek és az antik kultúrák hazája volt a nagy Római birodalom óta. az antik római kultúra kiemelkedő volt a göröggel szemben is megállta helyét, vezérei dicső képei és szobrai is bizonyitják ezt... majd a reneszánsz otthona is lett mint velence a sóhalyok hidjával(egy hid a börtön és a rendörség között, a halálraitélt iott nézhetett utolsó pillantáts született velencéjére), mellyel egybefűzödik casanova története, hisz ő volt az egyetlen aki a sóhajok hidjáról visszatért. Leonardo da Vinci, tizziano, az olasz reneszánsz egyetemes, kiemelkedő példái... Gondolj a sixtus kápolna festményeire az ádám teremtése, A Mona Lisára. Voltak oylan idők h minden művész Rómába ment ezeket megnézni h tanuljanak belőle, tanulmányozzák

Ám a tudományi része is kiemelkedő sok tudók, galilei példáulé ahogy a felettem lévő emlitette...

De én mindneképp művészi részlt emelném ki..

Remélem segitettem^^

Én nagyon szeretem Casanova történetét ha érdekel téged is irj egy e-mailt


Meglepő szokás még h kedvesek az emberrel egyszer voltam kinn nyaralni és egy kedves kis 21 éves sráccal ismerkedtem^^... és egy romantikus csokolózás tanuja lettem a tengerparton a napozóágyak között^^ majd megszólalt a háttérben a tüzijáték.. ő tudta h lesz.. és meglepett...

2008. okt. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
(sóhaJ, bocsánat nem bírtam megállni, de annyira szomorú vagyok, hogy hemzsegnek a buta helyesírási hibák a neten.. ezzel nem az előző válaszolót akarom bántani)
2008. nov. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Aranyos lehetett :) Irigyellek érte... :( Én sajnos csak egyszer voltam kint, és csak 1 napig, de elsírtam magam amikor hazaindultunk :'(
2008. nov. 8. 11:45
 10/13 anonim ***** válasza:
Például temetéseken sírás-rívás helyett poénkodnak az elhunytról és megtapsolják,amikor leeresztik a koporsóját.
2008. nov. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!