Miért van annyi távol-keleti történet csodákat tevő indiai meg tibeti mesterekről, akik lebegve meditálnak, átkelnek a folyón, eltűnnek a semmibe stb. , ha egyszer soha, senki nem látta ezeket? Mi ezeknek az alapja és miért pont onnan jönnek?
Pl. Tunéziából vagy Norvégiából vagy Madagaszkárról miért nem hallunk történeteket lebegő mesterekről? Miért pont India, Kína környékéről jönnek ezek?
Vagy, ha ezeknek van valóságalapjuk, akkor miért nincs egy darab hiteles, nem trükkfelvételt tartalmazó videó, ahol ezt látni lehetne? A legdurvább, amit eddig láttam, hogy meditáló papok képesek voltak a hidegben valami 40 °C körülire felemelni a testhőmérsékletüket, úgy, hogy ezt szakértők műszerekkel rögzítették (valamelyik dokucsatornán ment ez, de máshol is hallottam már a jelenségről). De pl. a levitációt, telekinézist, teleportációt miért nem lehet megörökíteni, ha tényleg léteznek? Miért van az, hogy ha felkeresnek egy ilyen mestert kamerákkal, akkor mindig olyanokkal jön, hogy "most nem tehetem meg, mert az istenek nincsenek velem", meg ilyenek? Uri Gellerre emlékeztet ez a dolog, aki hajlítgatja a kanalakat, de ha spontán megkérik, hogy csináljon valami trükköt, akkor baromi mérges lesz.
Pl. itt van ez:
https://www.youtube.com/watch?v=SnLj8DMqaC8
... de aki elolvassa a kommenteket, itt is írják, hogy mely képkockákon látszik a drót, aminek segítségével felemelték.
Minden legendának, vagy mesének van valóságalapja. A távol-keleten mély hagyománya van a meditációnak, elmélyülésnek, önfejlesztésnek (jógik, buddhák). Hasonló gyakorlatokkal sok mindent el lehet érni, ami lehetetlennek tűnik, pl.: az akarattól független testi folyamatok irányítása (emésztés, kiválasztás, testhőmérséklet). Egy élethosszig tartó (vagy több életen átívelő) gyakorlás képessé teheti a mestereket az általad említett jelenségek végrehajtására. A Tibeti Halottaskönyvben van egy felsorolás a tökéletes ember képességeiről. Ezek között szerepel a teleportálás, alakváltás stb. A lényeg az, hogy ezek a képességek bárki számára elérhetők, aki elég kitartó. Talán ez ragadta meg a történet írók fantáziáját.
A legtöbb szerzetesi közösségben van egy olyan szabály, hogy a titkos tudást csak a beavatott tagok ismerhetik, illetve a szerzetesek, mesterek nem kérkedhetnek a varázstudományukkal. Talán ezért nem rögzítette ezeket senki vidóra.
Az európai kulturtörténetben is van sok hasonló legenda. Gondoljunk csak Szent László királyra, aki egyszerre volt két helyen, vagy éppen vizet fakasztott a sziklából. A különkbég annyi, hogy mi varázslónak, sámánnak, táltosnak nevezzük az olyan mestert, aki csodás dolgokra képes.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!