A 3 kiló azt jelenti, hogy háromszázezer forint?
A "kilo" ezret jelent.
Az, hogy argóban mit jelent, viszont folyton változik. Lehet 100 vagy akár 100000 is.
Omerta vagy mi a f*om 3 kiló a védelmi pénz,
jobb ha nem u.gatsz
Jegyezd meg öcsi, hogy a Molnáréktól
A vegyesboltig miénk itt a placc!
Egy biztos ~90-ig 3 kiló érdekes mód szinte biztos 300 Forint volt - meddig ugye kiló az ezres az SI-ben.
1997-ben meg általában, bár környezettől függően 3000 ezer Forint mert Bélásból, kék lett.
Autópiacon, vagy bűnözők közt persze 300 ezer Forint.
3 milla, guriga és milka, inkább a 3 millió Forint.
Ja és ha egy jó autó, vagy nagy lakás, vagy ház, ingatlan 30-ba, 100-ba vagy 250-be került az millió. És ott egy kiló a milliárd.
X: Mennyibe került a telek? Y:Egy kiló.
Valóban érdekes lenne tudni, hogyan alakulhatott ki a "kiló" 100-as (vagy manapság 100e-es) jelentése az 1000 helyett - de tény, h már a 70-es években is így használták (pl. "hatkiló"-ként emlegették a "600-as szakmunkásképző" iskolát is)
Vagy mondjuk az angoloknál is használják a "doing the ton" kifejezést a 100 mérföld/órával száguldásra, illetve magában a "ton"-t a százra, pl. 100-as bankjegyre.
Súly, mint utolsó metrikus "zavaros" mértékegységben van az oka a dolognak, a 100 dkg-ban.
!!! A dkg-ban, 100 részre osztott kilós mérték egységben van az oka, és azokat régen nap mint nap nő és férfi által mérlegeken állandóan látó emberek miatt !!!
Miért tudom?: THK én csak azért tudom a biztos választ a kérdésedre, mert kereskedő (is) vagyok, és még kereskedő apámon keresztül, ő meg a már a tizenkilencedik és huszadik század fordulóján is kereskedő nagyapjától, tudja és követi végig. Nagyapámnak akinek jegyző és hídépítő mérnők fivére, és még hídépítő mérnők unokaöccse is volt. Ők is küzdöttek ezzel a kiló és 100 zavarával még a munkájuk során, amíg nem emigráltak Franciaországba 1945-ben.
A dkg-ban van a oka, ami egy 1962 óta tudományban nem is létező mértékegység. És jó ideje vagy 20 éve még csak nem is kereskedelmi mérték egység.
De régen még a zsírt/zsiradékot/, vajat, túrót is egyedileg kimérve vették az emberek, sőt legtöbbször a kozmetikumok mellett még a gombot és a olcsóbb csipkét is. De még 20-25 éve a szöget, csavart is nem darabra, hanem egyedileg kimért súlyra adták el.
Ugye régen 100dkg (dkg helytelen SI 1962 óta dag)
Amúgy hivatalosan 1kg=10*100dag és nem,dkg azaz dekakilogramm, tehát egy tízed ezer gramm)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!