Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Magyarországon kívül hol van...

Magyarországon kívül hol van még december 6-án Mikulás?

Figyelt kérdés
Ugyebár sok országban, pl. angolszász területeken karácsonykor jön a Mikulás. De hol jön még rajtunk kívül december 6-án?
2009. dec. 19. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Ez igy nem igaz, a Mikulás mindehol dec 6-án jön, karácsonykor a télapónak megfelelö valami jön - az csak féligmeddig véletlen, hogy hasonlóan van öltözve (illetve a Mikulás eredetileg nem piros ruhában jött, hanem a püspökruhához hasonló szabású aranysárgás szinü és a sapkája az ugynevezett tökmagsapka volt)
2009. dec. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul tudja az első, a december 6-i Mikulást nagyon kevés helyen ünneplik. Most hirtelen rajtunk kívül csak Németország ugrik be.

Ennek volt köszönhető például az is, hogy az "igazi" finn Mikulás teljes egészében nálunk töltötte a december 6-i hetet. Akkor nem hívták máshova. Még mostanában országról országra jár, hisz az országok zömében a télapó most fog jönni.

2009. dec. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ha jól tudom Ausztriában is van Mikulás. Csokimikulás legalábbis van, akkor kell is jönnie. Na meg szerintem a szlovákoknál is jöhet a közös kultúrális örökség miatt. Bár ezt valaki erősítse meg, aki tudja! Please!

De még más országban is jön? És Erdélyben mi a helyzet?

2009. dec. 19. 22:18
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is Németországról tudom, hogy ott is jön a Mikulás, beszéltem egy német lánnyal és ő mondta.
2009. dec. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%

Katolikus területen mindenhol dec. 6. szent miklós napja.

Az angolszászoknál azért nem 6-án jön mert ők nem katolikusok.

2009. dec. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Irorszag katolikus orszag megsem jon dec. 6-an a Mikulas, ugyhogy ez szerintem nem vallas kerdese. Lengyelorszagban viszont biztos, hogy jon.
2009. dec. 20. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az első nem írt rosszat, a Mikulás nem egyenlő a Télapóval! A Mikulás nem jön mindenhol, csak bizonyos országokban (pl. nálunk vgya Németországban) december 6-án. A Mikulás nem más, mint Szent Miklós püspök jelképe, aki édességet adott a szegény gyerekeknek. Semmi köze a kövér, ősz szakállú, piros cuccos fazonhoz, aki rénszarvasszánnal járkál. A nyugati kultúrákban nincs Mikulás, hanem karácsonykor jön a Télapó, a két kultóra összemosódása miatt lett nálunk a dec. 6-ai Mikulásból is piros ruhás hapsi.
2009. dec. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
*kultúra
2009. dec. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!