Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Németországban is van Mikulás...

Németországban is van Mikulás december 6-án?

Figyelt kérdés
2009. dec. 4. 11:32
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nálunk a kommunisták rontották el, mert nem akartak vallási ünnepet. Azért hívták itt Télapónak, és a karácsonyt december 24.-én tartottuk, nem karácsonykor LOL ami december 25 volt még nálunk is naptár szerint! 24.-én nincs más, mint a szent este, és az éjféli mise lenne, de mivel az éjfélkor kezdődik, valójában már 25.-én van :)

A Jézuska dolog is érdekes. Mert az ugye a gyermek Jézus, egy kisded, aki aligha tud ajándékot hozni. Na és hogy miért jönne 24.-én délután, ill. kora este, az is jó kérdés. A Mikulás itt december 6.-án jön, de miért? Akkor egy vallási ünnep van, Szent Miklóst, egy szentté avatott püspököt ünnepelnek, ezért is van aznap Miklós nap. A Mikulás tudtommal nem egy és ugyanaz, két különböző személy. A Mikulás az északi sarkon él és rénszarvas húzta szánnal repül az égen. A püspök biztos nem csinált ilyeneket, de ő is ajándékozott. Szóval az egész nagyon fura nálunk. Nálam persze nem, mert a december 6 nálam semmi, mivel nem vagyok vallásos, és nincs Miklós nevű rokonom, ismerősöm. A Mikulás karácsonykor, azaz 25.-én reggel hozza az ajándékokat a fa alá. Jézuskától ne várjuk már, hogy az egész világon ajándékokat osszon szét.. Ez egy kiskorú kizsákmányolása ;) Különben is, régen felnőtt már, aztán keresztre feszítettették, majd feltámadt. Képzeljük el, ahogy a kis Jézus cipeli a nagy zsák ajándékot.. Ha megkérdezi a gyermekünk, hogy is van ez, mit válaszolunk? Ezt? Hülyének fog nézni! A Mikulásos történet sokkal jobb, szebb, és praktikusabb! Mellesleg a világ nagyobb részén az a trend.

2018. jan. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!