Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Más országokban komolyan...

Más országokban komolyan otthagyják pénzt az asztalon az éttermekben, bárokban, kávézókban és elmennek?

Figyelt kérdés
Voltam külföldön, ott is ez volt, de számomra akkoris hihetetlen, hiába éltem át. Magyarországon ezt elképzelni nem tudom. Lerakod a pénzt és csak úgy elmész. Akkor ennyi erővel le se kell raknod a pénzt, csak simán elmész, akkor se valószínű, hogy feltűnik valakinek. Komolyan fizetni szoktak? Nem lépnek le fizetés nélkül?
2013. dec. 1. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Pedig Magyarországon is működik ez, de sajnos csak kevés helyen, pont a hasonló mentalitású emberek miatt mint amilyen te is vagy. Sok országban eszébe be se jut az embereknek az, hogy ha igénybe vettek egy szolgáltatást, akkor azért ne fizessenek. Ott azért működik ott ez a módszer. Aztán vannak olyan népek, mint a magyarok, akik azon gondolkodnak, hogy miképpen lehetne minél több szolgáltatást relatív ingyen igénybe venni. Persze abba már nem gondol bele egyik potyázó sem, hogy az általuk okozott kárt valakinek meg kell fizetni, ez pedig a legtöbbször a dolgozókra vár. Nem is csoda, ha nem bízzák a véletlenre az ellenszolgáltatás beszedését.
2013. dec. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nyugati országokban ez természetes.

Ausztriában a metrón akartam utazni, és keresgéltem az aprópénzemet a pénztárcámban. Közben a mögöttem álló férfit előreengedtem és magyarul mondtam, hogy előre engedem. Megkérdezte tőlem, hogy magyar vagyok vagy csak tudok magyarul? Amikor mondtam, hogy magyar vagyok és csak egy napot töltök Bécsben, elcsodálkozott. Azt mondta, hogy egy unikum vagyok, mert a magyarok nem szoktak jegyet váltani a metróra, hanem bliccelnek.

Ez a "nem fizetés" magyar szokás csak.

2013. dec. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

engem pesten valamelyik plázába amikor meghívtak vacsizni az illető ugyanezt csinálta, távozás, asztalon pénzhagyás és helo

szóval nem kell ehhez messzire menni

2013. dec. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Pietrosol ***** válasza:
89%

Szia!


Ez más formában is létezik.


Kőszegen, Szentgotthárdon a házak előtt kis asztalokon, székeken van kinn a virágcsokor, lekvár, miegymás és az ára egy cetlin. Mellette becsületkassza, benne a pénz, amit a vásárlók bedobtak.


Az a gond, hogy ma már csodálkozni kell azon, ami normális.

2013. dec. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Képzeld el, én tudok hazánkban egy kis falut, ahol a boltosra rálőcsölték a kereskedést a többiek, de nem ér rá egész nap azzal vacakolni.

Reggel átveszi a tejet, kenyeret, a friss árut a szállítóktól, aztán megy a dolgára. A bolt egész nap tárva nyitva van, az emberek kiszolgálják magukat és általában fizetnek is. Aki nem, az felírja a nevét, a vásárlását egy papírra és gondolom, később rendezi.

Igaz, egy eldugott kis falu és nem is sok mindent árul, de arról árulkodik, hogy az emberek lehetnek becsületesek is.

2013. dec. 13. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!