Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Valaki linkelne olyan oldalt,...

Kiss-Kárpáty Ildikó kérdése:

Valaki linkelne olyan oldalt, ahol az úgynevezett cigánypeca elkészítését mutatják be?

Figyelt kérdés
Próbáltam keresni, de nem találtam ilyen oldalt, se magyart se külföldit. Sajnos nem tudom angolul hogy van ez a szó, vagy esetleg más nyelveken, így nem tudok rákeresni. Régen ilyen cigánypecával horgásztak vidéken, ami egy hosszú 3-4 méteres fa pálca volt, erős és hajlékony, arra kötötték a zsinórt, az úszó pedig parafa dugó vagy libatoll volt.

2013. júl. 11. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen megválaszoltad a kérdésed.


Köss egy 3-4 méter hosszú erős fapálcára damilt, vagy más erre alkalmas dolgot, a damil másik végére csomózz egy parafa dugót, de még hagyj vagy egy méter zsinórt lelógni, és annak a végére kötözd a horgot. Gondolom régen meghajlítottak egy tűt és az volt a horog.


Ennél szájbarátósabb nem is lehettem volna.

2013. júl. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
És vajon rendeztek már olyan retró horgászversenyt, ahol csak ilyet lehet használni?
2018. febr. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Gyerekkorom első pecabotja bodzából készült és libatoll volt az úszó. Akkoriban egy Tolna megyei kis faluban szinte mindenkinek csak ilyen felszerelései voltak.

Hétvégi horgászatokat rendeztek a helyi holtágon, de versenyről nem tudok.

2018. febr. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!