Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért mondják azt, hogy "Azt...

Miért mondják azt, hogy "Azt hiszi, ő a Csekonics báró"?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy élt egy Csekonics József nevezetű báró, lótenyésztő/tábornok, de semmi eredetét nem találtam arra, hogy az ő nevét ilyen "beképzelt", nagyképű emberek jelzőjeként kellene emlegetni... Szóval nincs olyan adatom arról, hogy hasonló természete lett volna. Valami információ?

#szólás #báró #Csekonics báró
2013. jún. 28. 12:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen "beképzelt" ember összefüggésében hallottad valakitől a nevét, akkor az illető azt bizony nagyon rosszul használta, mivel Csekonics András báró a XIX. század második felének egyik legnagyobb földbirtokosa volt a Bánátban, és a család gazdagságát jól tükrözi a közismert mondás: "Szórja a pénzt, mint Csekonics." Tehát semmiféle nagyképűséggel nem hozható összefüggésbe.
2013. jún. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mindig akkor használja apám is, és néhány itteni kollega és ügyfél is, mikor valaki parancsolgat, meg azt hiszi, ő a király. Ilyen esetekben mondják ezt az illetőről. Akkor látom tévedésben él mindegyik...

Köszi a választ. : )

2013. jún. 28. 13:34
 3/7 mustafa33 ***** válasza:
96%

Nem azt jelenti mintha Csekonics báró lett volna nagyképű. Azt , hogy a nagyképű úgy viselkedik, mintha egy echte arisztokrata gazdag nagyhatalmú ember lenne, pedig messziről sem az.

Másképp modva:- ha felteszik a sz@rt a plocra azt hiszi magáról, hogy lekvár. (itt sem a lekvárt minősítik le) .

2013. jún. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi, ez már tisztább. : )
2013. jún. 30. 20:19
 5/7 anonim válasza:
Felénk arra mondják - és ez jobban is passzol a történelmi tényekhez - aki egy adott társaságban irritálóan szórja a pénzt, nem véve figyelembe, hogy a többi tag ezt esetleg nem tudja viszonozni ezért az számukra egyre kellemetlenebb és így visszás helyzetet teremt. Talán még idefér, hogy "aki pénzért szerez, vagy tart fent barátokat" (túlságosan nagyvonalúan mindig fizet mindenkinek és ezért cserébe eltűrik neki dölyfös nagyképű viselkedését) Látom, hogy 2013-as a kérdésfeltevés, de ha idetévedne esetleg még valaki...:-)))
2016. aug. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jól mondja az utolsó.
2016. szept. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én tini koromban hallottam ezt a szüleimtől az alábbi kontextusban;

-Anyaaa, nem megyünk el hétvégére nyaralni?

-Mi vagyok én kislányom; Csekonics báró?


Azaz számomra ebből az jött le mindig, hogy Csekonics báró egy tehetős emberke. :D

2017. márc. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!