Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mit jelent az a mondás, hogy...

Mit jelent az a mondás, hogy " (akkor) csomagol és marad"?

Figyelt kérdés
Többször hallottam, nem egészen értem a pontos jelentését. Köszönöm szépen a válaszokat.

2013. jún. 4. 08:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Tudnál egy példa mondatot írni vele?

Jelentheti, hogy van aki csomagol és van aki marad. De jelentheti azt is, hogy valaki látványosan úgy tesz, mintha el akarna menni, aztán nem történik semmi, csak felhajtás volt.

2013. jún. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ennyi volt, amit nekem mondtak: "na, akkor csomagol és marad". Kicsit furcsállottam a szöveget, mert nem ismertem ezt a mondást. Természetsen józan észből először én magam is megpróbáltam összerakni, hogy mit is jelenthet, de azért nagyon örülök annak, hogy ezt igazoltad.


Nagyon szépen köszönöm! :)

2013. jún. 4. 14:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Ebben a formában még nem hallottam. Hanem volt egy tanárom, s neki voltak ilyen hülye viccei, hogy xy-nak írtak egy jónevű egyetemről, hogy azonnal csomagoljon és maradjon otthon.
2013. jún. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. jún. 5. 09:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!