Pink07 kérdése:
A kung fu bajnokságokat tatami vívják, vagy más küzdő téren?
Figyelt kérdés
Erre lennék kíváncsi.
A karatét meg a judot, azt tudom, hogy tatamin, de a kung fu-t is?
Vagy is a kínai kulturában is a tatamit használták már a régi korban is?
2012. aug. 3. 18:47
1/5 anonim válasza:
Tekintettel arra, hogy a Kung-Fu egyi szó szerinti fordítása Boldog Herceg, ami Buddha egyik mellékneve. Éppen ezért maga a Kung-fu sem küzdősport valójában hanem egy bevezető gyakorlatsor a későbbi meditációs gyakorlatok elviselésére a Budhista kolostorokban - pl. a hosszú órákon, vagy akár napokon át való egy helyben ülésre, és a gondolatok irányított kiélesítésére, meditációra. Az ügyességi gyakorlatsorok alkalmasak lehetnek küzdelemre is, hisz az indiai hercegek mai napig titkos "gyémántököl és tigris lehelet" nevű rendszeréből lettek átemelve. (Mivelhogy maga Buddha is és több tanítványai is hercegi családból származott.) Ezeket a gyakorlatokat a kínai Fehér ló kolostorban oktatta legelőször Buddha egyik tanítványa (Daruma) a meditációs gyakorlatokon igen gyengén teljesítő újoncoknak. Sokan próbáltak bekerülni a kolostorokba az úgynevezett verekedési tudásért, de aki nem tiszta szándékkal és a magasabb tudás megszerzéséért jelentkezett hanem csak verekedni akart azokat elhajtották mint a legyet. A szerzetesek azonban családtagjaiknak sok apró trükköt és fogást megtanítottak az évszázadok alatt. Ebből sok családi stílus és helyi attrakció alakult ki. Helyi versenyeket ünnepek alkalmával rendeztek, vagy titokban lehetett a rejtett küzdelmekre is fogadni a szerencsejáték szervezőknél. A világszerte legjobb verekedőket időnként most is meghívják rejtett versenyekre. Ezek a verekedők egyike sem közelíti meg a mindenkori Pancsen Láma küzdőtudását aki évente egy alkalommal megmutatja mindkét kezében 1-1 darab egyenként 70 kilogrammos sárkányszigonypengével végtelenül könnyedén eltáncolt démoni küzdelem nevű táncát.
2/5 A kérdező kommentje:
ez jó felvilágósítás volt. De akkor ezek a versenyeken min küzdenek? :D
2012. aug. 11. 13:56
3/5 anonim válasza:
Harcművészeti bajnokságok nem léteznek, mivel a technikai repertoár nem teszi lehetővé ezek biztonságos megrendezését.
Harcművészek közel ful contact küzdelme mindössze egyéni kihívások formájában létezik.
4/5 anonim válasza:
A kung fu azt jelent hogy kemény munka. A kung fu harcművészet tehát elvileg nem kéne hogy verseny legyen belőle. Mindenestre ha már versenyre átalakítják az nem tradícionális kung fu. Amúgy nem tudom min űzik (ha verseny) de szerintem a tatami helytálló, vagy valami hasonló.
5/5 anonim válasza:
Az egyéni kihívásos rendezvény szervezője biztosítja a helyszint. Ez lehet utcasaroktól a boxarénán keresztül a láncketrecig minden. Vannak discok. ahol a fellépőknek fizetnek. Mindkét fellépőnek. menetenként a vesztes mondjuk 5 a nyertes 10 ezret kap (ez csak példa, nem tudom a pontos tarifákat, de régen volt ilyen is)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!