Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Egyes afrikai törzsek nő...

Egyes afrikai törzsek nő tagjai mivel nyújtják a nyakukat?

Figyelt kérdés
Valami karikákat tesznek rá, mindig eggyel többet, de pontosan nem tudom, hogy működik. És ilyenkor csak az izom meg a bőr nyúlik, vagy a nyaki csigolyáknak is el kell távolodniuk egymástól?

2012. márc. 24. 05:33
 1/4 anonim ***** válasza:
s csigolyák is távolodnak, ezért ha levennék a karikákat le is fittyedne a fejük.
2012. márc. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Még egyszer régen láttam róla egy filmet.Ott azt mondták,hogy ha levennék azt a nagyon sok karikát a nők nyakáról,akkor azok meg is halnának,mert nem lenne tartás bennük és simán eldőlne a nyakuk.Ezt most úgy tudnám elképzelni,mint amikor a virág elhervad és lekonyul.Ha jól emlékszem,(de ebben egyáltalán nem vagyok biztos) valami miatt (talán megcsalás) le is szokták róluk venni a karikákat,hogy meghalljanak,így büntetve őket.Bár ebben az utolsó mondatomban nem vagyok biztos.
2012. márc. 24. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak igaza van, plusz a férfiaknak ez tetszik.

Testmodifikáció.

És állítólag rettentően fáj a válluk, hátuk a szerencsétleneknek.

2012. márc. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen afrikai törzsekről nem hallottam még, nem a Mianmarban élő padaungok törzsére gondolsz?

Igazából a nyakékük egyetlen spirál, nem karikák, mert azok szétcsúsznának. Nem a nyakuk hosszú, a kulcscsontjuk nyomódik le, a képen látható, ahogy a felső bordák meggörbülnek: [link]

Tudtommal nem halálos a spirál eltávolítása, a fejük lecsuklik, de a gerincvelő nem sérül.

2012. márc. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!