Miért férfi a legtöbb tudós?
Utolso,
Ferje, Pierre Curie, 1906 halt meg. Marie-nak dijaztak az elso Nobel Dijat 1903-ban, ferje meg elt. Teoriad nem mukodik ebben az esetben.
Szerintem senkinek sem lehetetlen, hogy tudományos karriert csináljon. A nőnek éppúgy megvannak az adottságai, mint a férfinak. Talán a probléma az, hogy a nők hamarabb elvesznek a részletekben, s míg a férfi az egészre tud rálátni, addig a nő egy- egy problémát képes távolabbról, más szemszögből nézni.
Bár azt mondjuk, hogy egyenjogúság van férfi és nő között, de ez még a mai világban sem teljesen igaz. Hiszen egy állásinterjúra, ha ugyanolyan szellemi adottságokkal, papírokkal érkezik egy férfi és egy nő, nagy valószínűséggel a férfit fogják felvenni. Hogy miért?
Mert a nő: szülőképes (ha 25-35 közötti, akkor azért, mert még nincs gyereke, de lehet, ha már van akkor pedig betegeskedhet), jobban bíznak egy férfiban, a nőt néha butának tartják, akiről úgy gondolják, hogy nem tudja ellátni a feladatát.
Nem véletlen, hogy a fizetések sincsenek arányban a nemek között.
Szerintem a nőkből is lehetnének tudósok, kutatók, professzorok.
A nők gondolkodásmódja alapvetően eltér a férfiakétól. Kevésbé műszaki gondolkodásmód. Én ennek a gyökerét abban látom, hogy a történelem előtti korokban a férfiak mentek vadászni, háborúba, ezért ők voltak rákényszerítve, hogy a saját, a családjuk, vagy a törzsük érdekében újat alkossanak. Ők végeztek olyan fizikai munkát, ami inspirálta őket a fejlesztésre. Például a kovács új ötvözetekkel, megmunkálási módokkal kísérletezhetett, a földműves új termelőeszközökön, módszereken járathatta az agyát.
03:38
Az, hogy szül-e a férfi vagy sem, már nem egyenlőség kérdése. -a férfi és a nő lehetnek egyenlők, de egyformák, amiről te beszélsz, NEM!
Én elég sok női "tudóst" ismerek, főleg a szociológia területén, igaz, Nobel díjas nincs közöttük, de ez más kérdés.
Az viszont tény, hogy még a mai világban is, a nők nagyobb részének kevesebb "ideje" van arra, hogy kutasson, dolgozzon. Tegyük fel, van egy család, a nő is és a férfi is kutató. Mondjuk vállalnak két gyereket. Ez a nőnek máris elég nagy kiesés, hiszen "illik" velük otthon maradni egy ideig. Kérdezd csak meg a gyerekvállalás témakörben, hogy mit szólnak egy olyan anyához, aki szülés után mondjuk fél évvel visszamegy dolgozni. Lesújtó véleménnyel lesznek róla a legtöbben, főleg, ha nem megélhetési gondok miatt megy vissza dolgozni, hanem mert fontos neki a munkája. Ezek a társadalmi elvárások a legtöbb ember életére hatással vannak. Jó, ez főleg Magyarországon van így, a legtöbb országban a miénknél jóval rövidebb időt lehet otthon maradni a gyerekkel, mármint olyan formában, hogy pénzt is kapnak érte. De ha azt veszed, ez a kiesés nem áll meg annyiban, hogy a nő otthon marad a gyerekkel mondjuk 2-3 évre (és itt még csak egy gyerekről van szó), általában később is rá hárulnak az otthonnal és a gyerekkel kapcsolatos teendők, pl. ha a gyerek beteg, akkor is a nő megy táppénzre általában, az esetek többségében az anya megy értük az oviba, iskolába, otthon ő látja el őket, míg esetleg az apa akár estig is dolgozik. Sokszor persze ez kényszerből van így, nem szakmai elhivatottság miatt (mármint a férfi részéről), de most ha az előbb említett kutató házaspárt említjük, akkor egyértelmű, hogy a férfi máris előnyösebb helyzetben van, sokkal jobban tud a munkájára koncentrálni, mint a nő.
A nobel díjat a zsidók osztogatják, a nő meg tudjátok hol érvényesül a zsidó államban.
Max a pajtában a tehénfejéskor.
"a nő meg tudjátok hol érvényesül a zsidó államban."
Demagóg, sok női színész zsidó és állítólag Marie Curie is zsidó volt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!