Miért tanítják mindenhol azt, hogy legyünk igazságosak, becsületesek holott a természetben a "r0hadékok" maradnak fenn?
R0hadék alatt gátlástalant értek, aki a legaljasabb dolgoktól sem riad vissza, hogy érvényesítse az érdekeit. Rengeteg példát lehetne erre felhozni, kezdve a természet egyszerű törvényeitől (az állatok nem fognak szemtől szembe támadni egymásra, csak azért, hogy "úriemberek" legyenek, hanem lesből és hátulról támadnak, ha van lehetőségük) egészen az emberi történelemig (Anglia taktikája, aminek során gyarmati nagyhatalom lett, illetve USA jelenlegi stratégiái, vagyis: ha valakit szolgáddá akarsz tenni, provokáld ki, hogy megtámadjon, így van okod háborút indítani és győzd le, ha te vagy az erősebb).
Miért vannak ilyen fogalmaink "igazságosságról", ha egyszer ezek illúziók? Ha egy egyszerű, tudatlan nyomorék kis cigánygyerek megöl egy köztiszteletben álló, megbecsült idős egyetemi tanárt, a kis köcs*gbe nem fog belecsapni a villám. Nem viszik el a bosszúálló angyalok. A történelemben is az érvényesült, aki nagyob köpönyegforgató volt és tett a "fair play" fogalmára. De ha így van, akkor miért van az agyunkban az az eszme, hogy ez így nem jó, ha egyszer ez mindig is így működött? Miért képzelünk mindenhova egy "igazságos" világot, holott ilyen nem létezik?
a jó tanító, a jó mester, a jó szülő - arról tanít, hogy lehetek jó? Úgy tűnik, ez fontosabb, mint a"r.ohadékként fennmaradás" De felnővén az enyém a választás, kinek hiszek, kit kérdezek az igazságról.
Van egy régi szanszkrtit közmondás:
Oroszlánnak oroszlán, sakálnak sakál a mestere.
üdv.: -anna
Karinthy:
Megkérdezték a madarat, hová repül, a napot, merre szállt?
De ki kérdezte az embert? Ki kérdezett, Homérosz? Ki kérdezett, Szókratész? Ki kérdezett, Gautama Buddha? Ki kérdezett, Názáreti?
Shakespeare, Goethe, Madách, Dante, Beethoven, Kant... ki kérdezett?
Ember, aki tudod – ember, aki láttad –, ember, aki nézted, figyelted, élted – tudtad, mielőtt volt, tudtad, mielőtt lett –, ordítottál, hogy közeledik – ki kérdezett?
Megváltó Atyaisten – aki tudod, hogy lehetne elkerülni, mit kellene tenni, hová kellene fordulni, hogy kellene csinálni –, ki kérdezett?
"Van egy régi szanszkrtit közmondás:
Oroszlánnak oroszlán, sakálnak sakál a mestere. "
Ezt értem, és igaz is, de vajon ez vigasztalja-e az oroszlánt, ha felfalják álmában a sakálok?
Az idézet is szép, de nem igazán tudtam belőle tanulságot leszűrni.
Egyébként véletlenül nem kineziológus vagy?
De igen is létezik/létezne igazságos világ, ha mindenki arra törekedne. De a mai liberális világban egyre többen a gátlástalan megoldásokat választja az érvényesülésért. Mert "szabad" vélemények és "szabad" tettek vannak.Ma ilyen a társadalom. A törvények valamennyire korlátokat szabnak,de ugyebár sokaknak ez se akadály.
A kérdésedre a válasz: azért tanítják/tanítanák becsületességre az embereket, hogy egy jobb világ, enberségesebb világ legyen, ahol mindenki barát, és együtt,közös érdekekkel megteremtse az ember magának a boldog világot!Abban igazad van, hogy ez igy tényleg illúzió, mert ez biztosan soha nem lesz ilyen, de jobbítani kell/kellene. Nem szabad lemondani erről,az ember tanítható, az embert irányítani lehet.Ha ez lenne a közös cél (egy boldog világ, ahol mindenki egyenlő), akkor megpróbálnának jobb emberrré válni.A kereszténység is erre tanított és az Istenfélő emberek be is tartották hellyel-közzel a jócselekedeteket.Vagy legalábbis törekedtek rá.Ez volt az elfogadott, aki nem ezt követte az elutasította az emberiség.
De, ha te kedves kérdező, és sokan mások akik ezt igy gondoljátok,hogy minek legyek jó, miért hallgassak a jóra, ha más úgy is hátbatámad, mert megteheti, akkor sajnos nincs remény. Persze meg is értem, ha valaki igy gondolja.De akkor ez pont az ellenkező irányba fog vezetni, és eljutunk ahoz, amit példaként említettél az állatvilághoz....
Hát igen, ami elválasztja az embert az állattól,az az, hogy tud gondolkozni, és tetteit ész érvekkel befojásolni.
Az állat ösztönös, az ember tudatos, ja és önző, irigy, gátlástalan, rosszindulatú stb. De ezeket a rossz tulajdonságokat, ki lehetne az emberből nevelni!
Gondolj bele, ha a szüleid arra tanítanának, hogy legyél te is rhadék, akkor az egész világ ananrchiába fulladna, mindenki ölné egymást, lopna, csalna, hazudna.
A jóság, az erkölcs az, ami ezt a világot élhetővé és élni érdemessé teszi. És az emberek bármennyire is befolyásolhatók a bűn által, szinte szomjazzák a hősöket, a bátor, erkölcsös embereket, akiket lehet csodálni, tisztelni, követni. Miért? Mert akármire is tanítanak a szüleink, mindannyian tudjuk, hogy a jóság tényleg jó dolog, főleg ha ez nem egyszerű bólogatás és szabálykövetés, hanem valódi, belülről jövő, bátor és autentikus jóság. Olyan, mint Jézus és Gandhi például.
Láttad az utolsó szamuráj című filmet? szerintem nincs olyan ember, aki ne kívánná azt, bár csak a szamurájok győznének, nem csak mert bátrabbak és menőbbek, hanem mert erkölcsi tartásuk van, és mindenkiben él egy gyerek,aki belülről követeli az igazságszolgáltatást, hogy a hős megkapja méltó jutalmát, a gonosz a büntetését, és végre valahára mindenki boldogan éljen míg meg nem hal.
"A rohadekok csak idegig-oraig maradnak fenn, utana pofara esnek, lebuknak, ki vannak zarva. "
Úgy gondolod? Szerintem kicsiben gondolkozol. Nézd meg Anglia történelmét! Én ki merem jelenteni, hogy a történelme alapján Anglia egy gátlástalan, szemét ország volt. Szipojlázadás, ópiumháborúk... mit kapott Anglia ebből vissza? USA ugyanez, de szerintem minden nagyobb hatalomról el lehet mondani. Hitler, Sztálin mit kaptak azért, amiért azt a rengeteg embert megölettték? Ők csak simán meghaltak.
(első vagyok, nem kineziológus)
... azonos hatásokat ugyanazon okoknak kell tulajdonítani- mondta Newton -
rosszból rossz lesz, jóból jó - Jónak lenni jó!!!!!! -
a világban ok-okozati láncolat van.
Ki mondta, hogy ha valaki igazságtalan, rossz dolgot tesz, annak nem lesz következménye? Mindennek van következménye. Kivétel nincs. Láncolat van.
hogy? az oroszlánt megtámadja a sakál?
hát bizony,van ilyen. A nagy tanítókat, mestereket, prófétákat - bizony, csaknem mind megölték
(a r.Ohadék fennmaradók) - mégis - mégis
Szókratészt gyönyörű védőbeszéde után halálra itélték,
de ő azt mondta, nem hazudtolom meg, amiben hiszek,
és kiitta önként a méregpoharat.
és végül ezt mondta:
- De ideje már, hogy távozzunk.
Én halni indulok, ti élni; de kettőnk közül melyik megy jobb sors elé, az mindenki előtt rejtve van, kivéve az Istent. "
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!