Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A magyarok zárkózottak, túl...

A magyarok zárkózottak, túl sok fenntartásaik vannak az idegenekkel szemben? Nehéz velük barátkozni, egy "összeforrt" baráti körbe nem lehet már belépni?

Figyelt kérdés
2010. nov. 28. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:
40%

Hogyne lehetne.

Ez csak a hülye kisajátítósdit játszó emberek időtöltése.

Attól mert magyar v nem különbözöl mondjuk a némettől.

Bár a német jobb mint a magyar ezt megjegyzem.

18/F

2010. nov. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Mi az, hogy a "magyarok zárkózottak", meg "nehéz velük barátkozni"? Ki ilyen, ki olyan, valakivel nyilván könnyebb, mint mással.

Meg az ilyesmi amúgy is relatív. Unokatesómnak olasz barátja van, ő azt mondja, zárkózottak vagyunk, szomorúak, gátlásosok. Egy finn ismerősöm viszont azt mondta, imád minket, mert itt mindenki milyen vidám és közvetlen. Úghogy kihez képest?

2010. nov. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Már ne haragudj kedves első, de én pont a németekről hallottam, hogy sznobok és elég zárkózottak tudnak lenni:D
2010. nov. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Na meg területi megoszlás is van! Énnekem 3 megyéről van tapasztalatom:

A nyírségben a leg kedvesebbek az idegennel, azonnal mosolyognak, szóba elegyednek, beengednek a házukba, stb. Borsodban is hamar szóba állnak az idegennel, vendégszeretőek is, de itt már nagyobb a távolságtartás. Bács-Kiskun egy katasztrófa!!! Hónapokig tart csak az, amíg egyáltalán köszönnek (!) az idegennek. A bolti eladókhoz, EÜ. alkalmazottakhoz, buszsofőrökhöz szájkosár kell.

2010. nov. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Bocs, védőruha. Rájuk kéne szájkosár.
2010. nov. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Te kérdező ,kicsit eltévedtél.Ha zárkozott és barátságtalan embereket akarsz látni,akkor javaslom neked Angliát és a halvérü angolokat,akiknek egy önálló értelmes gondolata sincsen....
2010. nov. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Lepontozva az utolsó... Látom nem én egyedül tettem ezt vele.
2010. dec. 1. 16:03
 8/9 anonim ***** válasza:
59%
Nekem volt egy portugál osztálytársam, aki azt mondta hogy hiperaktívak vagyunk, az osztrákok meg jégcsapnak gondolnak minden magyart. De mint minden népnél emberfüggő itthon is. Amúgy szerintem az Őrségben a legkedvesebbek az emberek.
2010. dec. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"A magyarok zárkózottak, túl sok fenntartásaik vannak az idegenekkel szemben?"


Attól függ, mit értesz zárkózottságon. A magyarok befogadók, ami azt jelenti, hogy ha egy idegen ideköltözik, akkor néhány év vagy évtized alatt elfogadják egyenrangúnak. Ugyanez Franciaországban úgy történik, hogy a gyereked még ugyanolyan métèque, mint te (jöttment söpredék), az unokádat már talán elfogadják teljes jogú franciának. Norvégiában életed végéig folyamatosan éreztetik, hogy idegen vagy. Amerikában könnyebben befogadnak, az amerikai is befogadó nép, a magyarhoz hasonlóan.


Az meg egy másik téma, hogy mennyire "barátkozósak" az emberek, mert az egy felületes jellemző. Észak-déli lejtő van, ugye az angolok, norvégok, finnek nehezen megközelíthetőek, kiismerhetetlenek, csendesek, míg az olaszok gesztikulálnak, nevetnek, sírnak, bohóckodnak. A magyarok félúton vannak a kettő között.


Mondjuk egy skandinávnak, aki az olaszokat már cigánynak tekinti, a magyarok a "temperamentumos déli nép", az olaszoknak viszont a magyarok már hidegek és zárkózottak.


Ami a területi megoszlást illeti, ebben jelentős különbségek vannak, egyrészt a falusiak mindig mások, mint a városiak, másrészt helyi különbségek is vannak, teljesen más ugyanis a Dunántúl vagy mondjuk a Kiskunság, és megint más Békés vagy BAZ kultúrája. Történelmi okai vannak.

2010. dec. 5. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!