Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mi az hogy "ünnep"?

Mi az hogy "ünnep"?

Figyelt kérdés
2009. jan. 4. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
buli
2009. jan. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
töltelékeskáposzta
2009. jan. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Amikor az összes adón Bud Spencer és Terence Hill megy.
2009. jan. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

nekem nincs kútúrán, most így h jelnjek meg az éccakába?!

tetko piercing kopaszfej gyros

2009. jan. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
xD...
2009. márc. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
lufi, vattacukor, lángos
2009. márc. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nah én írtam neked a 4.hülyeséget:D

Szal kikerestem neked googleba az ünnep fogalmát, h ne csak hülyeségek legyenek itt, és hátha megkapod azt a választ amtit szerettél volna:)



Az ünnep - az üdv-nap, az élet lényegének közvetlen megnyilvánulása, kijelentése, az élet összpontosulása, felfokozódása, az élet közösségi ereje által. Az ünnep lényege, hogy lelkünk összekapcsolódik egymással, belső lényegünk kinyilvánítja akaratát, mivoltát, természeti lényegét, és egységét a "külvilággal", a Közös Világgal. A Világegyetem, a Természet, az emberiség, a nemzet, a család és a személy lényege egy. Belső világunk lényege az elme-lényegűség, a teremtő gondolatiság, teremtő érzésbeliség. Ha a "külső" világ egylényegű a belsővel, akkor a külső világ lényege is az elme-lényegiség, a világban is gondolati és érzésbeli lényeg tevékenykedik. Érzékelnünk kell a világ gondolatbeli és érzésbeli lényegét. A sorsközösség bensőségességének, az élet lényegének kiemelésére irányuló közösségi tevékenységet jelent. A lényeg kiemeléséhez látás kell, a lényeg és az összefüggések, súlyok, jelentőségek látása, érzékelése. Az élet lényegének meglátásához azt kell meglátni, ami az életet létrehozta, a Természetet és a Világegyetemet. Ebben az egylényegűségben belső világaink is összekapcsolódnak, eggyé válnak egymással és a Természettel. Összekapcsolódunk olyan egységes egésszé, a Természetnek egy olyan teremtményévé, amelyen a gyümölcsök a mi életeink. Egységes létünk egy életfát alkot, egységes szerveződést, amelyben a Természet akarata fejeződik ki és áll élményszerűen elénk. Ennek elérése az ünnep igazi célja.

2009. márc. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amikor megölnek egy Harkonnent.
2010. jan. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
BEBASZÁS
2010. jan. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!