Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A svábok sértőnek tartják azt...

A svábok sértőnek tartják azt a megnevezést, h "sváb"?

Figyelt kérdés
2010. okt. 24. 16:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Nem.

De ha azt mondod nekik h Miattatok vannak a svábbogarak. Azt már igen. És 1 parkgondozó munkahelyen igen hamar a virág ágyásban lennél elásva.

2010. okt. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2010. okt. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
A XVII.-XVIII. században Németországból betelepítettek az ország minden részéből jöttek, hesseniek, szászok, svábok, voltak közöttük katolikusok, evangélikus vallásúak is. Mesteremberek voltak, szőlészek, borászok, szorgalmas földművelők. A törökök kiűzése után ők vették művelésbe a földet, de a városok (Pest és Buda is) sokáig NÉMET anyanyelvűek voltak. Ez a lakosság a XIX. század végére elmagyarosodott. És a világ legigazságtalanabb és embertelenebb politikai döntés volt, amikor válogatás nélkül rengeteg embert egyszerűen marhavagonokban, egy szál ruhában dobtak ki az országból 1946-ban. És miért? Mert aki az utolsó népszámláláson német anyanyelvűnek írta be magát, lehet, soha nem volt köze semmiféle politikához, akkor is kidobták! Ez is holokauszt volt!
2010. okt. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Az én apai őseim hesseni szőlészek, borászok voltak, akik Baranya megyében telepedtek le, Villány környékén. Dédapám jött fel Pestre.
2010. okt. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Itt mifelénk igen, mert akinek olyan tipikus német családneve van az nem tarja magát annak sőt megsértődik azon, de aki mondjuk csak sváb származású mondjuk anyai nagyanyja részéről, az meg előbb tartja magát svábnak mint magyarnak, kicsit irónikus :/
2010. okt. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Jókora keveredés van: szlovák dédmama, német dédapa és nagyapa, a papa már magyarnak vallja magát. Próbáltak valami helyi egyesületbe bevonni, de ezek ősei németországi svábok voltak, nem hesseniek. Engem meg nem érdekel.
2010. okt. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Már miért tartanák annak? Én is sváb származású vagyok(és még sok minden más is), de a környékünkön ebből még nem volt soha probléma, hogy valakit "lesváboztak".

A cigány meg a f.szkalap sértő, de a roma és a svéb nemzetiségjelölő, így ez elvileg nem sértő, csak hivatalos :)

2010. okt. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
Pilisvörösváron büszkék magukra a svábok, akik még őrzik a hagyományokat. Az idősebb korosztály svábul beszélget az utcán. Nem sértő a kifejezés, mert itt nagyon erős a sváb öntudat.
2010. okt. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én dédnagymamám sváb származású volt de én magyar hazafiank tekintem magam, ahogyan sok német származású egyén tette régebben (olyanok is akikben egycseppnyi magyar vér sem volt). Apai részről nem tudok semmit, de nem tudom miért lett nagy divat mostanában hogy valakinek már egyik ükapja nem volt magyar az hű de jó dolog stb.
2010. okt. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
30%
A XVIII. század elején az ország közepén nem volt magyar lakosság, sőt néhány mezővárost kivéve semmilyen lakosság. A birtokosok és az államkincstár is ezért telepítette be tömegesen a német anyanyelvűeket (de jöttek szlovákok, szerbek is). Akik ma itt élünk, majdnem mindnyájan keverékek vagyunk, ha tetszik, ha nem. Szlovák ükmama, zsidó nagymama, német (sváb) mama, szerb apa stb. De mindnyájan magyarul beszélünk és magyarok vagyunk.
2010. okt. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!