Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mennyire igaz az hogy amit az...

Mennyire igaz az hogy amit az év első napján csinálsz, az úgy lesz egész évben?

Figyelt kérdés
Kinek,mi erről a tapasztalata?
2009. jan. 1. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Én szokàsbol tartom ezt a mondàst,bàr nem hinném hogy minden àllitàsra igaz.

Én pl. egésznap pizsamàban vagyok,de még soha sem történt hogy utàna egész évben abban legyek.

Vagy aki ilyenkor totàl részeg,szerintem azok közül nem mindenki részeg az év többi napjàn...

Viszont csirkét tényleg nem merek enni(kikaparja a szerencsét)

Halat sem,mert azzal eluszik,viszont a pénzt hozo lencsét sem eszem,mert nem szereti a csalàdbol senki.

Mosni nem mosok,mert àllitolag az halottat hoz.(inkàbb elkerülöm,minthogy tényleg beteljesüljön)

Végül is szerintem ez csak babona,vagy népszokàs,mindenesetre én probàlom kellemesen tv elött eltölteni az egésznapot,és nem arra gondolni,hogy mit tegyek,és mit nem!

Buék!

2009. jan. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
hát én nem hiszek az ilyenekben. Tegnap pl mostam és csirkét csináltam. a férjem, mondta, hogy mit "jelent".
2009. jan. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az van inkább, hogy ha valamiben erősen hiszel, az úgy is lesz. Én azért a "biztonság kedvéért" főztem lencsét (egyébként én szeretem is, az egyik kedvencem, és nagyon jó receptem van belőle). :) Egyébként pár éve azt hallottam, hogy a lencsés babona állítólag a többi apró szemesre is vonatkozik (borsó, bab).


Amúgy lehet benne valami, de valószínűleg nem csak emiatt történnek úgy a dolgok. Már pár éve a szüleim első nap veszekednek, és tulajdonképpen az egész év így telt... :-(

2009. jan. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Srapnel ***** válasza:
Feltehetném azt a kérdést, hogy honnan jött ez a bámulatosan abszurd felvetés, hogy az lesz egész évben, mint ami az első napon? Vagy hogy mi köze a csirkének az egész évhez? Meg a lencsének.
2009. jan. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lencse:

Sok apro szem,jelkép.

Olyan mint a sok apro pénz.

Csirke:

Kapirgàl,kikaparja a szerencsédet,vagyis elkaparja...

Diszno:kiturja az orràval

Hal:

Uszik a vizben,tehàt A SOK PIKKELY A JELKÉP A PÉNZNEK,DE ELUSZIK.....

Ezek amiket tudok.

Ösi szokàsok.

Mondàsok

2009. jan. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2009. jan. 1. 17:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!