Magyarországon miért becsülik többre a sportolókat, mint a közszférában dolgozókat? (tanárok, orvosok, ápolónő, tűzoltók, stb.)
Nekem nagyon furcsa, hogy állandóan tele van azzal a híradó - függetlenül hogy van-e olimpia vagy sem - hogy XY sportoló milyen eredményeket ért el, valaki világelső lett kajak-kenuban, EB mérkőzés eredménye, stb.
Ezeket a sportolókat általában jócskán ki is tömik pénzzel, ha meg kiöregedtek a sportból 35 éves korukra, elmennek haknizi az országban, előadásokat tartani iskolákban meg nagyobb rendezvényeken, esetleg beállnak reklámozni valami terméket.
Miért nem becsüljük meg azokat a pedagógusokat, orvosokat, ápolókat, rendőröket, akik nélkül a társadalom konkrétan rövid - hosszabb távon megszűnne létezni? Nyilván nem arról van szó, hogy adjunk nekik milliós fizetéseket, de a mostani árakhoz képest legalább egy minimum nettó 250 - 300 ezer forintot megérdemelnének a pályakezdők is.
"Egy élsportoló NEM termel sok milliós bevételt az országnak."
Mondta valaki, hogy az országnak termeli?
Mondjuk mert nem ugyan az a létszám.
Amiről te beszélsz, az kb 1 millió ember.
A sportolók meg vannak kb pár százan.
8.
Ebbe fölösleges belemenni, az agyhalottak nem fognak fel ilyen dolgokat.
Mert őket valami kib@szott hősnek állítják be. Olyanoknak, akik "elérnek" valamit (egy vacak érmet, egy kacatot a falra), akiknek teli torokból lehet üvöltve szurkolni, felmegy az adrenalin és amikor nyer, mintha kicsit a drukker is nyerne. Ez az érzés hajtja amúgy a beteges fogadókat, szerencsejátékosokat.
A tanár az uncsi.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!