Én a jó napotot használom, mert tiszteletet ad, de nem is erőltetetten régies, szinte már kihalt köszönéseket akar visszahozni.
A jó napot-nál egy van, amit kedvelnek az idősek és nem is olyan régies, mint a többi: Jó napot kívánok! Igen, kívánokkal. Tudom, hogy hosszú, nekem sem áll a számra, de ők szeretik. :D
Attól függ, mennyire közeli a viszony, vagy az ismeretség, mekkora a korkülönbség és a nemi különbözőség.
Akit illik nagyon megtisztelnem, azt köszönthetem "Kezét csókolom"-mal, vagy "Csókolom"-mal.
Akivel nincs közelebbi ismeretségem, általában legelfogadhatóbbnak találom a "Jó napot KÍVÁNOK!" köszöntést.
A "Kézcsók" inkább közeli ismerősöknek dukál, afféle tréfás formában, de semmiképp sem egy meglett nőnek. Inkább tréfából egy barátnőnek, akit egyébként "Szia"-val üdvözlök.
Megjegyzem, a Kezét csókolom" csak nálunk dívik még, máshol már kiveszőben van, vagy kiveszett. Nemrég fordítottam egy budapesti, régi vágású úriember hivatalos levelét idegen nyelvre egy nőnek. Természetesen "Kezét csókolom"-mal záródott a levél, majd jött a név. Nagyon jól ismerem a nevezett idegen nép szokásait, ezért kis magyarázatot fűztem hozzá, nehogy a nő tolakodásnak vegye. Erre azt a választ kaptam tőle, hogy nagyon megtisztelve érzi magát ez által, hiszen "Mi nők (írta ő), szeretjük az illedelmesen előadott bókot."
Szóval: tudni kell, vagy legalább meg kell érezni, kit, hogyan köszönthetek, hogy ne ütközzön meg rajta.
Ffi.
Ég és föld, hogy nő vagy férfi.
Mert nőnek férfi kezét csókolom, nőnek nő csókolom.
Férfinek férfi jó reggelt-napot-estét kívánok, férfinek nő vagy ugyanazt, vagy ha sokkal idősebb azöreg férfi, akkor csókolom.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!