Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért nem építenek manapság...

Miért nem építenek manapság 'régies' épületeket?

Figyelt kérdés
Parlament, múzeumok nagy része, templomok és bazilikák. Ha akkoriban képesek voltak ilyen gyönyörű épületeket építeni, ma már miért nem teszik? Persze azt megértem, hogy például a Telekom székháza nem gótikus stílusú, rengeteg kulturális központot, vagy esetleges új múzeumokat is építhetnének. Minden szempontból sokkal szebbek és időt állóbbak, mint ezek az "Üvegpaloták", amiket próbálnak a modern new york-i felhőkarcolók mintájára építeni (persze ez csak személyes vélemény).

2019. febr. 16. 15:59
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
A neogótikus, klasszicista és egyéb "régies" épületek nagyon szépek ugyan, csak az építésük drága és sokáig tart. Éppen ezért terjedtek el a vasbetonból, üvegből, térhálóból felépülő modern épületek.
2019. febr. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
46%
Azért nem, mert a horrorfilmekben a démonok a régies épületeket szeretik.
2019. febr. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Azért, mert az egy fals, mesterkélt dolog lenne, ha a mostani építészek sokszáz éves ideák szerint terveznének. Inspirációt természetesen meríthetnek a régebbi stílusokból, de egy az egyben például egy reneszánsz stílusjegyű épületet tervezni egyszerűen történelemhamisítás lenne. Van ilyen, valamelyik orosz városban neoklasszicista épületeket építettek a semmiből, a képek alapján a végeredmény nevetségesen gagyi lett. Egy fokkal indokolhatóbb, de mégis ugyanúgy vitatott dolog a pl. háborúban megsemmisült épületek újjáépítése, szerintem ez is csak abban az esetben elfogadható, ha a régi épülettel teljesen megegyező anyagokat használnak és valamilyen módon utalnak arra, hogy ez nem az eredeti épület, mint például a most újjáépülő berlini Stadtschloss-nál, ahol az egyik homlokzatot nem az eredeti tervek szerint építik, hanem modern lesz.
2019. febr. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
26%
Pénz
2019. febr. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
18%
Ez a mai korstílus. Nem akarnak régi formákat újraalkotni modern anyagokból, mert az nem elég modern.
2019. febr. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Legális Technocol válasza:

Az építészek mindig is sokszáz - sőt több ezer - éves ideák szerint építkeztek, hiszen az egyik legősibb mesterségről van szó, s akár ókori görög épületeket is oda lehet rakni egy 19. századi vagy mai épület mellé és tele lesznek hasonlóságokkal.

Ahol működik örökségvédelmi terv, ott egyébként nem csak lehet, de kötelező is a városképet megóvni - Budapesten vagy vidéki magyar városokban sem lehet akármilyen individualista építészeti stílussal elrondítani egy belvárosi utcaképet - az önkormányzatok nagyon szigorúan veszik az ilyen területeken a homlokzatokat.

A mai kor üvegpalotás trendje miatt én viszont a legkevésbé sem aggódnék - amilyen gyorsan nőttek ki ezek az épületek a földből, olyan gyorsan is tűnnek el. Lásd, Chicago. Elavult, hierarchikus berendezkedésű cégeknek volt a mániája a 20. században felhőkarcolók felhúzása, az építészet az a terület, ahol ez nagyon világosan kiütközött. De ha megnézed egy Microsoft, Apple vagy Google campusát, akkor láthatod, hogy ők már teljesen máshogy gondolkoznak.

2019. febr. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Nincs rá igény és/vagy idő és/vagy pénz.
2019. febr. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#1: Sokáig tart? Ugyan! A Monarchia idején sokkal gyorsabban húzták fel az épületeket, mint ma.
2019. febr. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem minden üvegpalota manapság.

Organikus építészet

[link]

2019. febr. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!