Hogyan fejlesszem a rajz tudásom?
Gyakorlással.
Azt tudom tanácsolni, hogy vegyél egy digitális rajztáblát, mivel azon a skicckészítés sokkal egyszerűbb mint papíron. Amikor úgy érzed, hogy nagyjából eltaláltad a méreteket meg jól pozicionálod az arc részeit, akkor rátérhetsz az anatómiára/perspektívára. Akkor is ezt javaslom, ha tradicionális módszerekkel akarod elkészíteni a mangát, mivel digitális rajzolással sokkal gyorsabban tudsz fejlődni (nem kell radírral meg papírral vesződni, ha nem jó valami, nem kell teljesen újrakezdeni a dolgokat, a kezed sokkal kevesebbet kell, hogy mozogjon, sokkal egyszerűbben válthatsz vonalvastagságot, stb..).
Legalábbis nekem mangánál az első akadályt az jelentette, hogy valahogy az arc formája, a szemek kinézete, a száj helye és a többi nem stimmelt, így nekem ez bevált. :D
Én szerintem is gyakorlással.
Bár én jobban szeretem a papírt és ceruzát, mert a gép úgymond korrigál egy kicsit, ami szerintem nem tanít meg teljesen az igazi vonalvezetésre. Plusz én mindig is a nehezebbik utat választottam :)
Mindennek az alapja a kockológia. Azzal kezd mindenképpen. Még ha unalmas is. (Nővérem nagyon jó emberi alakokat rajzolt, de mégsem voltak teljesen tökéletesek, mivel az alapok nem voltak meg neki. Egy év kockológia után már minden jobban ment neki.)
Ezzel megtanulsz egyenes vonalat rajzolni, ráérzel az arányokra és jobb lesz a térlátásod. Elég fontos.
Utána térj rá a csendéletre. - Itt az árnyékolást, a(z) (drapérián levő) anyagok esését meg miegyebeket jól meg lehet tanulni.
Majd kezd el az anatómiát - különféle testrészeket építs fel - csontot, rá izmot, majd húst és bőrt; a testrészeket más és más helyzetekben rajzold le; végül térj át az egész alakos figurákra és őket mozgasd. Referenciákkal is jó. Ezzel a lépéssel kell játszani a legtöbbet.
Itt a lényeg a felépítésben, majd a végén a mozdulatban van. A kettő összefügg ;)
Pár példa, hogyan játszhatsz gyorsan és egyszerűen a mozgással:
Ki kell választani egy saját stílusú árnyalakot és azt rajzolgatni cerkával. Én mondhatni pálcikaemberekből indulok ki, de mindig eljutok valami emberibb alakhoz, mint ami a 2. képen is van.
Na, én csak ezután kezdenék hozzá azokhoz a lépésekhez, amiket neten írnak ki mindenhozva.
Pálcikaember felosztása körökkel, ... stb.
Itt már igazából csak leegyszerűsíted az igazi embert, kialakítod a saját stílusodat. A saját stílusba beletartozik az arányok megnyútása/zsugorítása - ha jól néz ki, nincs kifogása senkinek :D
A történet és a manga elrendezésének kidolgozása már más téma.
Tudom, ez nagyon sok, meg kemény, de minden profi vagy tapasztalt ember, akit kérdeztem/akinél tanultam/akiről hallottam, az ezt ajánlotta. És igazuk is van.
Hogy le tudd rajzolni a karaktert normálisan, tudnod kell egy igazi embert is lerajzolni.
Ugyanaz volt a problémám mint neked, még mindig ugyanaz, de már sokkal jobban megy nekem - az utolsó előtti lépésnél tartok. Vegyük úgy, hogy 3 éve kezdtem el igazán rajzolni tanulni, mert akkor kezdtem el a kockológiát. Általánosban, gimiben megvoltak a drapériák, egyetemen is volt még egy kevés, azok mennek is. (Plusz apróbb dolgok - természet, állatok.) Most már csak az emberek vannak hátra. Most nyáron kezdtem el igazán belejönni a mozdulatokba, de úgy érzem annak még kell legalább 1 év, hogy úgy igazán megelégedjek vele. De azután is lesz még munkám.
Csak ne add fel. Hajrá! ^^
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!