Mit gondoltok a (képzőművészeti) portfóliómról?
Nemrég készítettem és szeretnék véleményt kapni az elrendezésről, a munkákról esetleg. Előre is köszönöm.
nem akarom nagyon lehuzni a kedved, mert fejlodni meg biztosan fogsz a jovoben, de en, mint laikus, nem latok benned tul kiemelkedo tehetseget. a rajzok kozt van 1-2 jobb darab, talan a kevesebb tobb elve alapjan nemelyiket erdemesebb volna letorolni ( pl . a fiu a naplojaval nagyon szerencsetlenul nez ki, csak ugy, mint a paradicsom liszt csendelet, vagy a kristalyos rajz..)
a fotozasban pedig meg rosszabbakat valogattal be, mint a rajzokbol..az 1. kep teljesen jo, a 2... eleg komolytalan hatast kelt , mert homalyos, sotet, mondanivalo nelkuli, raadasul a peace jel poz se tul komoly dolog.a fejes / regi epuletest is nyugodtan torolheted.
Nezd, en mar leirtam neked a korabbiban, h miket torolj mindenkepp szerintem, a tobbi mar a te dolgod. Az, h elsokent vettek fel, nem jelent tul sok mindent..
az ambicioidat tartsd meg, olvass kicsit a fotozasrol, rajzrol, attol fuggoen, h mierdekel jobban. A visszajelzeseket ki adta? Iskolatarsak?.... mert a legtobb ember mindentol elajul, ami tobb a palcika embernel :)
Mindjárt az első benyomás: zavaró ez a piros szkriptbetű, egyrészt a méretével és a színével ordít, másrészt viszont nem lehet rendesen elolvasni (Velohéla vagy Velokéla?). Szintén az olvashatóságot rontja a rácsos háttér. Ha művészettel foglalkozol, érdemes figyelni ezekre is.
A fotók élményét nagyban rontja, hogy be vannak zsúfolva egymás mellé, olyan mint egy nagy montázs, csak éppen cél és értelem nélkül.
A nyilak alig észrevehetők a képek mellett, ha az Amadeus Café-ből nem látok egy egész vékony szegélyt, azt gondoltam volna, hogy nincs is több kép. Legalábbis számítógépen ez a helyzet, lehet, hogy mobilon jobban észrevehető, ezt nem tudom. Jó, ez biztos a weblap sablonjának sajátossága, gyanítom, nem magad írtad a HTML, CSS, JavaScript kódokat, esetleg érdemes volna megnézni más felületeket (template), vagy picit jobban kiemelni ezeket a gombokat.
A rajzok még eléggé butácskák. Ha figurákban szeretnél utazni, érdemes lesz élő modell után rajzolni. Mivel a modell 3D-ben van előtted, nem csak a pillanatnyi látványt utánozod (mint egy fotón), hanem meg is tudod érteni, hogy az egyes formák hogyan fordulnak a térben.
Az emberi arcnak van egy sajátos anatómiája, ami persze egyénenként eltér, de nagy általánosságban igaz: a fej tojásdad alakú, a szem vonala a tengely felezőpontjával egy magasságban van (felfelé vagy lefelé néző fejen persze érvényes a rövidülés). Ha a szemöldök és az állcsúcs közötti vonalat felezed, megkapod az orr aljának a helyét (a Korean Dreams rajzodon az orr és szem rész kb. másfélszer akkora, így nagyon kicsi az áll, ami gyakori hiba kezdő rajzolóknál). Az orr alja és az állcsúcs felezője pedig az alsó ajkak alja. Ezen túl pedig az ázsiai arc meg már egy külön történet.
Még a festmények a legjobbak. Megérdemelnének még több színt. Például a feketék helyett az előterek kompelemtereit, amik kiemelik a színeket és nem fojtják el azokat (a feketét érdemes elfelejteni, könnyen kilyukasztja a látványt, ritkán indokolt a használata). Ahogy például a citromon szépen visszaköszön a zöld, úgy a zöldön is köszönjön vissza a citrom, plusz még lehetne oldani vörösekkel, kékekkel, hogy ne legyenek ennyire egyformán zöldek.
Viszont az jó, hogy foglalkozol a rajzolással, meg hogy eleve több oldalról közelíted meg a képalkotást (rajz, festmény, fotó). Hogy mit törölj, azt döntsd el te az önkritikád alapján. Nem azért, mert ezeket szégyellni kellene. A művészet, magas szintű metafizikai kommunikáció, és ahhoz, hogy hitelesen át tudd adni a mondandódat, itt is meg kell tanulni a fogásokat, ahogy a hétköznapi kommunikációban a betűket, szavakat, mondatokat.
Kedves Kérdező,
tőlem nem fogsz fikázást v dicséretet hallani. Nem ez a dolgom, h értékítéletet mondjak a munkáid felett. H tehetséges vagy-e vagy sem, sem záloga vagy kizárója semminek. Úgyhogy ilyen lényegtelen apróságokra kár leütést fecsérelni.
Tanácsot azt viszont kéretlenül adok :)
Hogy legyél jobb? Van itt egy igen fontos kompozíciós könyv: Fotósszemmel. Alapmű, és nem csak a fotózásban, hanem az összes, vizuális műfajban hasznosat nyújt. Oravecz tanár úr is javasolja. Színtanban Nemcsics tanár úr könyveit ajánlom. Tapasztalatom alapján a legfontosabb tényező a haladásodban a motiváció fenntartása. Ha ez szorgalommal karöltve megvan benned, nos, akkor juthatsz sikerre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!