Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan készül a tökéletes...

Hogyan készül a tökéletes portfólió?

Figyelt kérdés

szeretek rajzolni, szerkeszteni, szeretnék egy jó portfóliót. mik kellenek bele feltétlen? vagy csak beletehetem az általam vélt legjobb képeket? hogyan tudok munkákra jelentkezni? ha elküldöm a portfóliót nem fogják lenyúlni a képeimet?

köszönöm a segítséget!



2018. jan. 26. 23:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, beleteheted az általad vélt legjobb képeket. Talán csak annyi, hogy ha munkát akarsz így szerezni, akkor ne legyenek kompromittáló vagy durva képek, de ezen felül jó, ha minden készséged bemutatod. (Például: Felteszed a rajzaid, de ha tervezel weboldalakat is, akkor azokat is hasznos oda feltenni és bemutatni.)


Ha egy álló, statikus weboldalt szeretnél, azzal kevesebb a dolgod, mert csak néha kell frissíteni. Ha valami közösségi oldalon (Facebook, Instagram, stb.) képzelted ezt el, akkor ott fontos a folyamatos frissítés és a látogatókkal való kapcsolattartás.


Megvan rá az esély, hogy lenyúlják, de általában elég azt bizonyítani, hogy te publikáltad először az oldaladon a képet és rögtön a pártodra áll mindenki. Például a médiát is megmozdítja minden olyan eset, amikor a nagyvállalatok ilyen profilokból lopnak. De amúgy használhatsz vízjeleket a képek közepén, meg amúgy sem a legjobb, leghasználhatóbb felbontásban szokták ezeket közzétenni.

2018. jan. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én most tervezgetem Wixben a portfóliómat. Igen, beleteheted az általad vélt legjobbakat, de ha munkát is szeretnél vele találni akkor jó az, ha kicsit nagyobb felbontásban viszed fel a képeket és nem egy telefon kamerájával fotóztad őket be (digitális munkákat meg amúgy is kicsinyíteni kell legtöbbször, megrajzolni a nagyobb felbontás a jó)


A vízjelezéssel nem teljesen értek egyet, elég ha van egy megkülönböztető, stílusos szignód, amit akár a rajzra is ráfirkanthatsz, vagy ha nem tűri meg a kompozíció, valamelyik szélső sarokba. Sokkal jobb a szemnek, valamint még egy kis egyediséget kölcsönöz a munkád védelme mellett.


Fontos, hogy egy weblapon a rajzaidat jól láthatóan elkülönítsd, ne egy fülön legyen minden. Lehet egy oldal a vázlatosabb munkáknak, egy a digitálisnak, festményeknek, stb. Jó ha színes a választék, amilyen eszközöket használsz, és nem csak egyetlen festmény van kint a portfóliódban hogy "hopp, ilyet is tudok", hanem akkor 3-4 minimum.


Valamint ne csak a rajzaid legyenek kint, jól láthatóan legyenek elérhetőségeid, esetleg egy fül arról hogy hol tanultál, esetleg hol állítottak már ki műveidet, milyen nagy projekteken dolgoztál és kinek. Szoktak még egy rólam/about oldalt is létrehozni ahol egy portré található rólad (általában fénykép, de le is rajzolhatod magadat ha olyan a rajztudásod) és egy kis szövegrészlet, hogy miért szeretsz rajzolni, honnan merítesz inspirációt, egy kis sztori a gyerekkorodról.


Ja, és még valami: ha akár tanulmányként is de másoltál fényképről (és nem gyúrtad össze a referenciáidat eggyé) akkor azokat a munkákat ne töltsd fel. Itt van pár jó példa a "tökéletes" portfólióhoz:


[link]

[link]

[link]

[link]


Manapság pedig fontos a social media is, pláne egy művésznek, ott félkész rajzokat is bemutathatsz, valamint levezetheted több képen keresztül hogy készültek el a legjobb munkáid.


Remélem segítettem :)

2018. ápr. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!