Miért tanulunk énekeket? Egyáltalán miért énekelünk már több száz éve népdalokat? Miért tanítsunk népdalt fiataloknak 10-15 évben?
Figyelt kérdés
Mert nem csak a kultúra tovább örökítése miatt. Sőt, azért mindenki számáról teljesen felesleges, unalmas és értelmetlen lenne.2017. aug. 3. 21:20
1/4 anonim válasza:
A zene (benne az ének) valamilyen szükségletét elégíti ki az embernek. Nem véletlenül alakult ki egymástól teljesen különálló népeknél az ősidőkben.
Ezen kívül a közös kultúra határozza meg egy nemzet egységét. Mivel ma nagy divat gyalázni a nemzeteket, ezért jogos a kérdés, minek az ének-tanulás, ha úgyis jön a nagy multi-kulti...
2/4 anonim válasza:
Szerintem jó, ha népdalolat is tanulunk, de tök jó lenne pl. A 20. századi zenékre nagyobb hangsúlyt fektetni
3/4 anonim válasza:
Mert ha nem fektetnének bele energiát, hogy tanítsák, kihalna a népművészet. Gondolj bele, kiből lenne (akár csak hobbi szinten) népi énekes, énektanár, ha teljesen kimaradna ez az oktatásból? Senkiből, mivel maguktól kevesen találnának rá. Az iskolában 100-ból ha 1 gyerek fogékony az ének-zene iránt, az már jó arány. És most nem arról beszélek, ami az ének órákon folyik, hanem komoly művészetről. Nem is az lenne tragédia, hogyha nem lenne ének tanár, hanem az, hogyha egy ezer éves népművészet egyszerűen hanyagságból kihalna. Túl értékes ahhoz, mint ahogy az antik festmények is túl értékesek, hogy a kukába hajítsuk őket. 99 gyerek kibírja azt a heti röpke (szinte semmire nem elég) 45 perces énekórán, 1 pedig annyira élvezi, hogy később ezzel fog foglalkozni, valamilyen szinten. Szerintem ennyit megéri rááldozni, még akkor is, ha az ének órák nem mindenki szíve csücske. Azért van benne valamennyi művészet, és a hagyomány továbbörökítése, mégha erre nem is mindenki fogékony, legalább annak adasson meg a lehetőség, aki igen :).
4/4 anonim válasza:
Sőt, azért mindenki számáról teljesen felesleges, unalmas és értelmetlen lenne.
Nem ismersz mindenkit. Aki ezt hallotta kiskorától fogva, az ehhez van szokva, és ehhez alakult a zenei ízlése is. A Kodály-módszernek volt tanterve arra, hogy szépen végigvesznek mindent, de mára már nincs mindenre idő, így a modern zene kimarad.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!