Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Melyik ceruza, színesceruza...

Melyik ceruza, színesceruza és faragó a legjobb?

Figyelt kérdés
Légyszíves írjátok meg márka szerint melyiket érdemes megvenni,mertcsak 2 hete van soli,de már centisre koptak a ceruzák,pedig nagyon ajánlották.(Herlitz,Adel,Lyra)márkájúak,de nem igazán vált be.
2008. szept. 15. 22:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem a Rotring a legjobb. Sok éves tapasztalattal mondom. Igazán minőségi termékek -- persze nem véletlenül, hiszen a Rotring német cég. ;) Mondjuk meg is kérik az árát (régebben 600 Ft volt egy 30 cm-es vonalzó).


Ceruzát nem érdemes használni, praktikusabb és kényelmesebb a töltőceruza (egyébként a Rotring cég készítette el az első töltőceruzát, ezért neveznek nálunk sokan minden töltőceruzát "rotring"-nak).

2008. szept. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

grafitceruzának én is a rottringot ajánlanám. ami nem mindegy, hogy milyen hegyet veszel be. Nyilván a sajátját, de keménység már nem mindegy. Általában HB változatot szoktak árulni, ami szerintem kemény, ezért aztán halvány és nagyon karcolja a papírt. Szerintem a 2B a jó. De ezt ki kell próbálni, hogy neked melyik a kényelmesebb.


Az sem baj, ha nem a normál 0,5 mm vastagságú változatot veszed, a 0,7 sokkal stabilabb. (viszont akkor magát a ceruzát is ehhez kell venni.)


színesnek

Faber-Castell


faragónak pedig valamilyen asztali tekerős. Sokkal gyorsabb, mint a kézi és szebben is farag.

2008. szept. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Sajnos alsóban még nem engedik a töltőceruzát használni.
2008. szept. 16. 07:39
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbáld ki a Kooh-I-Noor termékeket meglátod milyen jók!
2008. szept. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Na azt még kihagytam a listából,bocsi de az kopik talán a legjobban.
2008. szept. 16. 09:13
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szóval...Több féle keménységű létezik,ezt jelzik a ceruza végén található betük:B,HB,B1 stb.Kérj keményebbet.
2008. szept. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi!

Egyedül a hajlékony ceruza és színes vált be,az nem kopik,ha faragni kell,de azt sem engedik.

2008. szept. 16. 14:16
 8/14 anonim válasza:
100%
Én is sokféle ceruzát vettem már a fiamnak és mindegyiket sikerült rövid időn belül elfaragnia. Most a BIC nevű ceruzát (HB-st) és ugyanilyen színes ceruzát vettem, nem drága (relatív), kb 8-900 Ft egy 12 db-os színes de nem törik ki a hegye és faragni is alig kell. Hegyezőből a Maped egy vagy két lyukú kézi vált be. Amúgy a Faber- Castell is nagyon jó, csak a színes kb. 2500 Ft úgyhogy abból csak ceruzát vettem, de a BIC simán van olyan jó. Remélem segítettem.
2008. szept. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi szépen !

Ezeket még nem próbáltam,bár van egy olyan 6 színű színesünk,hogy EberhardFaber,de nem tudom az ugyanaz-e,az tényleg nagyon jó,de én azt hittem azért,mert vastag az az ovodásoknak való.

2008. szept. 18. 15:39
 10/14 anonim válasza:
Általában a jobb márkákból van vékony és vastag változat a kisebbeknek. Ja és még nagyon tudom ajánlani a LYRA márkájú színesceruzákat, bár az árát nem tudom mert kaptuk, de szintén nagyon strapabíró és nagyon jó faragni. Azért érdemes most többet rákölteni, hogy később ne kelljen folyton újabb csomag színesért rohangálni. Persze több ezer forintosat sem érdemes mert könnyen elhagyják az iskolában, ezért ajánlottam a BIC-et, mert nem túl drága ,de jó minőségű.
2008. szept. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!