Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Van egy nagyon megrongálódott...

Van egy nagyon megrongálódott kb.100 éves fotóm. Szeretném helyrehozatni vagy helyrehozni. Mit tudok vele tenni?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy befotózom és photoshopban kijavítgatom, hanem magát a fényképet szeretném helyrehozni.

2015. ápr. 12. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Vannak erre szakosodott fotó restaurátorok és nem is dolgoznak olyan vészes árban. (pláne, hogy aki fotót restauráltat, az egy kedves emléket szeretne megőrizni, az pedig felbecsülhetetlen)


De rongálás mértékétől is függ, csodát ők sem tudnak tenni. Ha nagyon erősen rongálódott (pl. már erősen hiányos) akkor már csak a Photoshop segít.

2015. ápr. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom hogy van ilyen restaurátor, de kit tudnál ajánlani? Van valakinek tapasztalata?
2015. ápr. 12. 15:09
 3/4 A kérdező kommentje:

Azért is tettem fel a kérdést mert először a restauráltatás jutott eszembe, de azok akik így hirdetik magukat photoshoppal dolgoznak, és azt én is meg tudom csinálni. Én az eredeti fotót szeretném restauráltatni. Viszont olvastam egy cikket, mi szernt egyetlenegy valaki van az országban, az is Budapesten dolgozik egy múzeumban és amennyire kiderült e mellett maszek munkát nem vállal, illetve neki van egy ismerőse egy másik múzeumben aki fotóva "is" foglalkozik. De magánemberek részére nem találtam olyat, aki tényleg restaurál és nem a photoshoppolást állítja be annak.

Ezért jutott eszembe, ha ismerném az eljárást, talán én is meg tudnnám csinálni, ha nincs más. Illetve a papírrestaurátorok nem tudom, hogy menyire értenek a fótóhoz.

(A nagyokos photoshoppolók közül sokan szkenneklik, vagy vakuval fotózzák be a képet, ami már önmagában bűntény egy régi fotóval szemben. Szóval alapból nem is értenek hozzá, csak megtanulták használni a képszerkesztő programot, és még van képük restaurálásnak nevezni a működésüket.)

2015. ápr. 12. 15:22
 4/4 anonim ***** válasza:
múzeumi körökben valószínűbb, hogy találsz ilyen kvalitásokkal bíró embert, mint ezen az oldalon! valószínű, hogy a múzeumi restaurátor akkor is tud ajánlani valakit, ha ő maga nem foglalkozik magán megbízásokkal
2015. ápr. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!