Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Tudtok ajánlani jó grafit...

Tudtok ajánlani jó grafit ceruzát rajzoláshoz?

Figyelt kérdés

Kezdő szinten rajzolgatok, de szeretem csinálni, és szeretnék fejlődni is benne, de egyenlőre csak 1-2 fajta ceruzát használok. Utánaolvastam több helyen is, és ha esetleg van itt valaki aki ért hozzá, ajánlhatna nekem valami jó ceruzatípusokat.


Erről mi a véleményetek? Megéri megrendelni?

[link]


Itt van eddigi két rajzom, továbbra is csak ilyen fekete-fehér rajzokat szeretnék csinálni:

[link]

[link]



2015. márc. 28. 09:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól, hogy drágább ceruzát veszel, nem lesznek jobbak a rajzaid. Ahhoz neked kell fejlődnöd, nem a ceruzáid minőségének. Aki tud, az bármivel tud. Aki meg nem tud, az egy jobb minőségű ceruzával sem tud. Ennyi.


Ha nagyon zavar, hogy sz*r a ceruzád, akkor úgy vegyél újat, hogy előtte ki is próbálod. Akkor jó, ha nem szemcsés, és bármelyik oldalára fordítod, bármennyit koptatod, nem karcol. Rendelni nem érdemes.

2015. márc. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egy szóval sem mondtam, hogy szar a ceruzám, csak azt, hogy eddig csak 1-2 fajta ceruzával rajzoltam (vastagságot értek ez alatt)...minden jobb képet ugye akár 6-7 fajta vastagságú, vagy akár több ceruzával rajzolnak meg, ezért kérdeztem amit kérdeztem.
2015. márc. 28. 15:55
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyetlen egy hb-s ceruzával is meg lehet rajzolni egy jó képet. Ez az illető tehetségétől függ.


De mondom, ha akarsz venni többfélét, jobb, ha előtte kipróbálod.

2015. márc. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
apró országunkban is kezd elterjedni a Faber Castell így nem kell ebayezni. remek minőségű ceruzákat gyártanak.
2015. márc. 29. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért szerintem igenis számít az eszközök minősége. Nem helyettesítik a képességeket, viszont az eredményen látszik, ha jó minőségű ceruzát, papírt, festéket, ecsetet, stb. használtál.

Én speciel nagyon szeretem a Derwent ceruzákat.

2015. márc. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én megrendeltem azt a szettet és azt kell mondanom nem túl jók a ceruzák még a legpuhább is olyan 4B lehet kb.

A szénceruzák egész jók, a pvc vágó is, a papírceruza nekem nem mos el eléggé, de nem rossz.

A ceruza toldó nagyon jó és a radír is, a táskáról nem is beszélve...

Nem volt rossz vétel, de ceruzákat majd vennem kell...

Javaslatom:

Én ha már drágább akkor progresso ceruzákat veszek, ha olcsóbb akkor megteszi a Koh-i-Noor is...

Viszont ami fontos így vannak a ceruzák:

H=Hard=Kemény/Világos (karcolásra való) HB=közepes B=Black=Fekete. vagyis minél több H annál világosabb és minél több B annál sötétebb...

Én pl. 2 vagy 4B-vel rajzolok tónusozáshoz kell 6 és 8B...

H-s ceruzával csak karcolgatni lehet :D

2015. ápr. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!