Pasztell rajzolás?

Figyelt kérdés

Egy kisebb ideje figyelgetem ezt a fajta stílust, vagy hogy nevezik, a pasztellezést.

Kicsit utánaérdeklődtem a dolognak, és van ugye a pasztellceruza, van pasztell por-, és olajkréta is. Pl. egy igényes rajzhoz, mindhárom fajta eszköz elengedhetetlen vagy szükséges? Vagy esetleg van olyan opció, hogy a pasztellceruza, vagy akármelyik másik a 3 közül boldogul magában?

Ez csak az egyik gondolatom volt a kérdésem kapcsán. Több gondolatot is meghallgatok hogy ez hogy zajlik, működik, ez a dolog. Kedvet kaptam, és szeretnék gyakorolni. Érzékem van a rajzhoz, csak még ezt az utat nem nagyon próbáltam ki.



2015. márc. 6. 22:48
 1/1 anonim ***** válasza:
79%

Én csak krétát használok. A krétát lehet hegyezni és oldalát is lehet használni,így részlethez és felület kialakításhoz is elég.

Elején nagy vonalakban (tényleg csak pár vonás,hogy az arányok jók legyenek) felvázolom a fő témát egy semleges színnel majd a kréta oldalát használva kialakítom a felületeket,kicsit elmosom zsepivel,hogy még ne legyen túl erős,majd erre megyek rá újra és akkor már pontosabban részletesebben.

Van direkt pasztell papír vagy karton. Krétából 3 féle keménység van a nagyon kemény csak rajzos pasztellezéshez jó,a félkeménnyel már lehet festőien dolgozni a puha a legalkalmasabb rá. A drágább pasztellek intenzívebb színűek ,jobban kenhetőek és tartósabbak,mint az olcsók. A végén fixálni kell és lehetőleg hamar olyan helyre kell rakni,ahol nem ér hozzá más,de ha ez túl drága vagy egyéb oka van,akkor zsírpapírral célszerű letakarni (pl több képet zsírpapírral lehet egymás mellett tárolni).

Apró részletekhez lehet a újságpapírból hajtogatni egy éles csúcsos elmosó eszközt és azzal a már meglévő színes részből áthúzod a port a másik rész főlé stb.. Így nem kell ceruza..

Pasztellezés előtt a papírt érdemes körbe ragasztószalaggal leragasztani és célszerű lefogatni valami papírleszorítóval,mert néha a szalag elenged.


Itt egy rövid ismertető,főleg a papírok miatt,de amúgy a youtubon látni elég példát.

[link]

2015. márc. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!