Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ajánlanátok színdarabokat?...

Ajánlanátok színdarabokat? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szóval az a helyzet, hogy egy kisebb krízis helyzet áll fent, egy úgy nevezett dráma napra kéne egy színdarabot találni, amit rövid idő alatt be tudunk gyakorolni. (fél hét) A színdarab bármilyen középiskolai jellegű témából lehet.



2015. jan. 27. 10:52
 1/2 anonim válasza:

Ez a színdarab szerintem megfelelő.Ez egy modern népmese,és még poénos is.


Népmese


[Narrátor] A függvény

Volt egyszer, hol nem volt, élt egy törzsgyökeres magyar ember, Zweistein Bonifác. Volt neki három lánya - khm, elnézést, fia - kiknek elébe egy szép napon a következő kihívást állította:

[Apa] Lányaim!

[Fiúk, egyszerre] Fiúk. A fiaid vagyunk.

[Apa] Az most mindegy. Úgy döntöttem, Reátok hagyom egyetlen kincsemet, a számítógépemet. De sajnos csak egy van belőle, így egy versenyben kell eldöntenetek, melyikkőtök érdemes rá.

[A fiúk elkezdenek bunyózni.] Állj,! Nem így! [A fiúk abbahagyják.] No. Szóval van nekem egy f:N->R függvényem. Aki meg tudja mondani, melyik az a legkisebb n, amire ennek a függvénynek az értéke pozitív, azé lesz a számítógépem! Annyit segítek, hogy a Legnagyobb Boszorkányok ezt a feladatot úgy nevezik, hogy lineáris keresés első változat, vagy röviden linken 1.

[Narrátor] A legidősebb fiú szólt először.

[Fiú 1.] [Előrelép] Anyám!

[Apa] [Erőteljesen] Apád vagyok!

[Fiú 1.] Tényleg. Én megpróbálom a Budapesti Műszaki Egyetemen megkeresni a megoldást!

[Narrátor] Így is lett. A fiú tanult éveken át matekot és fizikát, készült a felvételire. Meg is lett az eredmény: felvették műszaki informatikus gólyának. Aztán amikor eljött a gólyatábor szegény fiú mit sem sejtve elment oda, egy jó buli reményében. De amikor bemelegítésképpen a harmadik kört béka ügette a Velencei tó körül, úgy megutálta az egészet, hogy feladta. Ekkor jött a második fiú.

[Fiú 2.] Anyám! [Az apa nagyon morcos képet vág.] Bocs. Én megpróbálom a közgázon!

[Narrátor] Azzal beadta kérelmét az oda. Fel is vették, mert a fiú jól értette a történelem rendszertelen fordulatait. Mikor sikeresen elvégezte az egyetemet rájött, hogy ezzel a munkával annyi pénzt kereshet, hogy nem is kell már neki az apja öröksége. Imígyen döntve hosszú, sűrű bajuszt növesztett, majd addig dolgozott keményen, mígnem egyszer csak a király pénzügyminiszterévé léptette elő. Ilyen pozícióban nagyon gonosz dolgokat hajtott végre a nép kárára, mígnem egyszer egy diáktüntetés alkalmával a feldühödött tanulók meglincselték. Ekkor jött el az ideje a harmadik fiúnak.

[Fiú 3.] A…pám. Én biza megpróbálom az ELTE prog-matot!

[Narrátor] A fiú keményen tanulta a matematika rejtelmeit, aminek meg is lett a gyümölcse, felvették az Egyetemre. Bár a tapasztalt öregek szerint sokkal jobban járt volna, ha nem matekból szóbelizik, nem is kellett volna annyit güriznie, de erről Õ nem tudott. Egy szó mint száz, felvették, és el is kezdte tanulmányait. De sajnos nem volt szerencséje, mert pont olyan évben került elsõ évfolyamba, amikor is egy naaagyon szigorú analízis-előadót kapott. (A nagy tudású jósok szerint ez az előadó legközelebb az Úr 1997. évében kezdő prog-matosokat sújtja majd.) Amikor az első féléves vizsgáját harmadszorra sem sikerült letennie, otthagyta az egész egyetemet. Nagy Angelus országba költözött, ahol a bébiszitterfoglalkozást kezdte űzni. E tapasztalatait felhasználva egy új pelenkacsaládot talált ki, amivel milliomossá lett, és soha többé nem tért vissza Apjához.

Szegény apa így a számítógépével együtt öregedett meg, míg meg nem halt.

2015. jan. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Dürrenmatt: A nagy Romulus
2015. dec. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!