Szerintetek a régi magyar filmeken ahogyan Budapest és az élet ábrázolva van (a 30-as,40-es évekre gondolok de akár idesorolhatóak a 60-as,70-es évek filmjei is) az megfelelt a valóságnak vagy idillikusan szerették volna feltüntetni?
Nem sok köze volt a valósághoz amit az akkori filmekben látunk. Ahogy előttem is írták, inkább a "gazdagok "világát mutatta. Vagy a tökéletes magyar életet, ahol mindenki 110%-ot teljesít a munkahelyén, és mindenki boldog, persze mindenki a Balatonon nyaral.
Erről mindig 2 dolog jut eszembe az egyik a 70-80-as évek filmjei, amiben sehol nem látsz olyan helyet, ahol falfirkák lennének. Budapest patyolat tiszta volt a filmekben. Valóságban meg igencsak voltak olyan háztömbök amik agyon voltak firkálva. (90-es években kezdték mutatni a filmeken a valós városokat)
A másik ami eszembe jut egy színész. Sóós Imre. Ő volt a 40-50 es évek nagy kommunista rendszer sztárja. Minden filmjében a kommunizmust élteti, ő volt a hős, a nagy szerelmes, a kiváló dolgozó stb. A gond az volt, hogy a magánéletében nem volt elégedett a rendszerrel, és mivel egyre nagyobb sikere lett, egy re bátrabban ki merte mondani, hogy mennyi hazugság van a kommunizmusban. 27 évesen a feleségével együtt megölték őket, de öngyilkosságnak zárták le az ügyet..
Nos amikor nézed ezeket a régi klasszikus fekete-fehér 30-40-50-60-70 es évekbeli filmeket, mindig gondolj arra, hogy ez ez szép álomvilág volt már akkor is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!