Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan tudnám kiadatni a...

Hogyan tudnám kiadatni a verseimet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Rengeteg versem van, amikkel elégedett vagyok, és azok szerint, akiknek megmutattam őket, nagyon jók, azt mondták, tehetséges vagyok, és érdemes lenne ezzel komolyabban foglalkoznom, kiadatni őket.

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek hogyan induljak ennek neki? Mik legyenek az első lépések, hogyan érdemes kezdeni ezt?

A válaszaitokat előre is nagyon szépen köszönöm!



#vers #írás #versek kiadatása
2015. jan. 9. 15:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyiss egy olvasói blogot, és idegeneknek is mutass meg pár verset. Kérj tőlük véleményt, és fogadd meg őket. Véletlenül se ismerősnek mutasd meg a verseket, mert az olvasóid is idegenek lesznek, akik ráadásul pénzt adnak a kötetért, és értéket várnak érte. Torzítatlan értékelésre van szükséged.
2015. jan. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy rettentően szerencsétlen vagyok ilyen téren, mármint, olyan szinten informatikai analfabéta vagyok, hogy nem tudnék blogot vezetni/kezelni.


Köszönöm a válaszodat! :)

2015. jan. 9. 15:48
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Akkor egy amatőr verses oldalra regisztrálj, és ott mutass meg pár verset. Kérj segítséget hozzá valakitől.

De mindenképpen széles körben értékeltesd idegenekkel, mielőtt kijelented, hogy eladhatók a verseid.


A másik lehetőség, hogy bemész egy kiadóhoz, és megmutatod a kéziratot. De ehhez semmi jót nem jósolok. :(

2015. jan. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

De miért jó az, ha előbb van valamilyen közvélemény, és utána megyek el kiadóhoz? Attól ők még u.úgy elküldhetnek a francba.


Köszi a választ! :)

2015. jan. 9. 17:07
 5/6 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem meg ne regisztrálj sehová, és ne rakd a netre sem. Rontja a publikációs esélyeidet, és a legtöbb pályázaton nem fogadják el, ha már a neten olvasható volt a vers valaha. Ha akarsz komoly véleményt, nevezz be pályázatokra, de ne olyanokra, ahol fürdőbérlet a jutalom, ne is olyanokra, ahol ugyanolyan amatőrök ítélkeznek, ne is olyanokra, ahol a végeredmény egy senki által nem olvasott antológia, hanem pl. a Szárnypróbálgatók 2015.-re. Azt is bizonyos kör olvassa, de az egyik legnagyobb fóruma az ilyen pályakezdésnek, akiknek szól, azok azért azt olvassák. Komoly újságokba küldhetsz verseket, azon kívül meg persze állítsd össze egy könyvnek, rakd sorba, ahogy akarod, és küldd be kiadóknak, többnek is egyszerre. Ott nehéz dolgod lesz, mert versesköteteket nem hálás dolog kiadni, ezért jó, ha fel tudsz mutatni komoly folyóirat-publikációkat.
2015. jan. 13. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2015. jan. 13. 20:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!