Ha egy kb 200 oldalas könyvet átírnák/rajzolnák képregénybe akkor annak kb hány oldalasnak kell lennie?
Köszönöm a "hasznos" válaszokat.
Ezt hogy "attól függ", ezt igazából mindenre lehet mondani.(ne vegyétek sértésnek (ment a zöld pacsi :D))
Ezt meg elfelejtettem odaírni hogy magyar tanárok kíméljenek. Most komolyan, miért kell kijavítani, hibáztam, ember vagyok, talán bűn?! Nem magyar órán vagyok, és ez nem is valami hivatalos levél.
A gyakorikérdések.hu azért van hogy ha tudsz válaszolni, akkor válaszolj, ennyi.(ezt viszont veheted sértésnek #4)
Félretéve a papolást, ha tudtok akkor írhatnátok konkrét könyvet és képregényt, vagy valami használható info-t.
A válaszokat előre is köszönöm.(remélem hogy lesz mit megköszönnöm)
Az Arany ember képregényben 54 db kb. A5 méretű oldal.
A könyv kúadási méretben 500 oldal, A4 ebooként 325.
Tehát kb. 10x a ssorzó
Ez tökre attól függ milyen az adott mű szöveg/történet aránya. A szöveg mindig tömörebb, mint a cselekmény.
Tehát ha a Tűz és jég dalából akarsz képregényt, az rövidebb lesz, mert folyamatosan pofáznak benne.
Ha meg a Gyűrűk urát, ott meg több kép lenne és kevesebb rizsa, még gondolatokkal eggyütt is. Viszont azt a féloldalas tájleírást simán be lehet sűríteni egyetlen képbe, így kevesebb az oldalszám.
A képregényhez nagyon hasonló a filmes operatőr és vágó munkája. Annyi a különbség, hogy itt állóképekkel kell történetet mesélni. Ha jók a beállítások kivágások, akkor a történet gördülékeny, de érthető.
Ha túl sok lényegtelen mozdulat, akkor vontatott lesz, ha meg túl kevés, akkor meg nem érted hogy most akkor hogy jutott el a karakter A-ból B-be, ki hogyan üt meg kit, mi van a karakterek körül eközben, stb.
Szóval erre nincs ekzakt válasz. Hisztizhetsz, de ez tényleg "attól függ" :D
A könyv és a képregény (vagy akár a film), teljesen más műfajok, ezért egész máshogy lehet velük elmesélni egy adott történetet. Képregényben vagy filmen egy-egy kép gyakran többet elmond, mint könyvben több oldalnyi szöveg, viszont könyvben meg sokkal részletesebben lehet leírni dolgokat, gondolatokat, történéseket.
Tehát, ha könyvet akarsz képregénnyé átalakítani, akkor alaposan át kell dolgoznod, hisz nem telhet több oldal fejmutogatós beszélgetéssel, mert az képregényben általában unalmas, másrészt meg akkor nagyon hosszú lenne a képregény.
A cselekményt össze kell sűríteni, akár kisebb mértékben át is alakítani itt-ott. Ki kell találni, mit fogsz elmondani egy oldalon stb. Érdemes összevetni egy olyan könyv-képregény párost, aminek a képregénnyé formálását mások csinálták, hogy lásd, hogyan is megy ez a sűrítés, átalakítás.
Egyébként meg nincsenek szabályok, még akár úgy is feldolgozhatsz egy könyvet, hogy teljesen elszakadsz tőle, csak kiindulópontnak használod, bár az ilyet értetlenségből sokan nem képesek értékelni, mert ahelyett hogy önálló műként tekintenének az adaptációra, mindig hasonlítgatják a könyvhöz. De ezzel se kell foglalkozni, hisz egy műnek önállóan kell megállni a lábán, aki pedig ezt nem érti meg, annak nem mérvadó a véleménye.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!