Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Vers. Velemenyek? Kritikak?

Firedoom kérdése:

Vers. Velemenyek? Kritikak?

Figyelt kérdés

Elnyomók és zsarnokok,

Ádáz harcra megvan az ok.

A kényúr ki igába ver,

De ezt a rab nem tűri el.


Láncot erős kéz tépi szét,

Nem érzi már a veszélyt.

Az élet így érhető el,

Ezért valamit tenni kell!

...

Oriás lettél szememben,

Kínok értek helyettem.

De a szabadság nagy árat kér,

Társaid halála a bér


Megértenek? Megölnének,

Tetteidért bilincselnek.

Te voltál a vezérük,

Lelked adtad volna értük.


Kimentettél sokakat,

Feláldoztál másokat.

Csúfos író az élet,

Merre billen majd a mérleg?


Elnyomottból zsarnok lettél,

Az lettél mit megvetettél.


A tartalom a kerdes szempontjabol masodlagos-azt is lehet kritizalni-de engem most a rimek, sorok ritmus stb erdekelne leginkabb.

Elore koszi mindenkinek jo kez akkor is, ha leszolja ;)



2014. szept. 27. 09:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A rímérzéked jobb, mint azoké, akik ide raknak ki verseket. De ettől még nem jön ki a szótag sok helyen, amit még el lehetne viselni, ha lenne valami oka. Megtörik a dallam, formailag van még hová fejlődnöd, de a te versed nem csak ragrímekből áll. Nem vagy tehetségtelen, de engem jobban zavar a tartalom, hiába mondtad, hogy inkább a formát kritizáljuk. A tartalom elég sablonos, közhelyes, valamint régies. Ez azért lehet, mert a suliban tanult versekből indulsz ki, de nem kötelező ám régiesen írni. Időnként nyelvtani/nyelvhelyességi kuszaságok vannak benne, hiányzó névelők, furcsa alanyok, a 3. sor pedig furcsa, először is kéne egy vessző, másodszor, azt hiszed, folytatódik a mondat, és az marad az alany, aki az előző sorban. Itt vissza kell ugrani az olvasásban.


Azt sem érzed még, hogy ha rövid mondatokat írsz, az lassít, ha 1 hosszú mondat, az gyorsít a ritmuson. Én ehhez a témához lassítanám a ritmust. Egyébként nem vagy tehetségtelen, de ez attól is függ, hány éves vagy. Ha 17, akkor még biztatlak, ha 24, akkor már necces, de ha az első versed, akkor folytasd. Hiszen van, aki 60 évesen kezd bele.

2014. szept. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Tipikus kamaszvers, de egyáltalán nem rossz. Kicsit monoton néha, de a magas érzelmi töltet tovább viszi a néha akadozó és helyenként zavarosnak tűnő gondolatokat (3. vsz.). Főleg az utolsó két sor ütős (tegyél vesszőt a "lettél" szó uán). Próbálkozz még!
2014. szept. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

17 es ez a masodik :) mindenesetre tanulok a hibaimbol, ezert is tettem fel ezt a kerdest. Nem fogom abbahagyni semmikeppen.

Koszonom a valaszokat! :)

2014. szept. 30. 17:55
 4/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Oké, remélem, segítettem.
2014. okt. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!