Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Tetszik nektek ez a vers?

Tetszik nektek ez a vers?

Figyelt kérdés

Bűntudatom van

Megöltem magam

S te nem vagy itt velem

Sors, te kegyetlen.


Mélységekben zuhanok

Majd megundorodok

Saját árnyékomtól

Bútól, fagytól, harmattól.


Ékes dísze életemnek,

Néha értelmetlennek

Te lennél ősi halálom

Árnyékomban a párom.


Egyszer voltam e világon

Te voltál a sajnálóm,

Porból kiemelgettél,

Tisztogattál, szerettél.


Újra átöleltél engemet

S én bambán néztem kezedet

Egy szépséges, aranyos tünemény,

Hogy szerethet egy ilyen lényt?


Ijesztő, rút szörnyeteg

S ő változtatta énemet

Tündér volt ő s ítélet

Szívével látott engemet


S valamikor, ha kérdeznék

Hogyan vagy, élsz-e még?

Keserűen és boldogan szólnék

Élek, mert ő bennem él!


16/f



2014. szept. 12. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Bocs de senki sem kíváncsi egy barát-zónás fiú érzelgős sírására...
2014. szept. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit tényleg friendzone, vagy friss szakítás.


Egyébként jellemzően úgy írsz verset, mint minden amatőr. Túlságosan koncentrálsz a rímelésre, mert azt hiszed, ettől lesz vers a vers, közben meg a tartalmat figyelmen kívül hagyod, és a végére egy elég felemás dolog jön ki.


Egymásra dobálod a költői képeket, amiket ismersz, régies szavakat használsz - látszik, hol és mikor tör felszínre az, amit irodalomórán tanítottak. Még kevés verset ismersz (szerintem), legalábbis nagyon azokat akarod utánozni, amiket órán láttál.


Ritmust adsz neki az elején, utána meg felrúgod, mert annyira még nem vagy tapasztalt, hogy a végig megtartsd. Ez így elég rossz érzés olvasás közben, akkor inkább ne kezdj bele a ritmusba.


A rímeket tekintve szintén kijön az amatőrség, a 90%-uk ragrím (zuhanok-megundorodok, kiemelgettél-szerettél, árnyékomtól-harmattól), ráadásul CSAK a rag rímel benne, ha megnézet azt a szót, hogy "árnyékom" és "harmat", hát nem igazán csengenek össze. A maradék pedig elég gyengus asszonánc, nem kellemes olvasni (szólnék-él, tünemény-lényt), erőltetettnek tűnik. Mintha csak odáig gondolkodtál volna, hogy ugyanaz a magánhangzó legyen az utolsó szótagban és kalap-kabát.

Ha nem megy, nem muszáj ragaszkodni az a-a-b-b rímeléshez, válassz valami egyszerűbbet, mondjuk az x-a-x-a rímelést.


Van hova fejlődni. A tehetség lehet, hogy ott bújkál benned valahol, de egyelőre még túlságosan gúsbakötöd magad azzal, amit irodalomórán tanultál, a kényszeres rímeltetéssel, hogy mindenféle költői képet akarsz beleszuszakolni, mert azt hiszed, így lesz mély értelmű és "elemezni való". Ezeket nem tudatosan csinálod, de csinálod.


Folytasd az alkotást, és ha van elég kitartásod és tehetséged, el fogsz jutni odáig, hogy ezeket a falakat ledöntsd, és tényleg valami egyedit írj.

2014. szept. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Bűntudatom van

Megöltem magam"

itt hagytam abba

2014. szept. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
egyetertek a kettes valaszadoval.az a baj ,hogy annyira koncentraltal a rimekre,hogy a tartalom hatterbe szorult.ezt ugy lehetne szemleltetni mint egy etelt ,amit bar szepen talaltak de az ize nem tul jo.en nem vagyok kolto ,de szeretem a verseket es szerintem egy kis gyakorlas es el tudsz majd rugaszkodni.
2014. szept. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Olvassál sok verset, igazi költőktől, az sokat segíthet, ha esetleg mégis verselnél a jövőben.
2014. szept. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!