Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A festőművészek mit látnak a...

A festőművészek mit látnak a vásznon?

Figyelt kérdés
A festők mit látnak a vásznon,mikor elkezdenek festeni?,a fákat,épületeket,embereket? vagy pedig szineket,tónusokat,formákat?

2014. máj. 4. 07:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Melyik mit.
2014. máj. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Van aki felrak foltokat és belelát dolgokat, van aki tanulmányok és vázlatok alapján készíti el a művét. Van aki körvonalakat rakja fel és kifesti,van aki foltokat rak fel és konkrét formák felé bontja ki stb..
2014. máj. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kell ihletettség, ami egy bizonyos élethelyzet-összesség együttállásakor jön létre, egy hangulat megcsapja, de inspirálólag hathat zene is, a befogadott élmény formát, képet ölthet. Vannak az agynak a képalkotó és a zene feoldolgozásáért felelős területek közt átfedés, ez félálomban figyelhető meg jobban a mezei ember számára talán, de még az "illatközponttal" is kapcsolatban van sokszor. Van olyan is, amikor modellről fest, az megint más és egyértelmű tészta. Hát valahogy így megy ez.
2014. máj. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
A festők gondolataikat vetítik ki a vászonra ez olyan, mint amikor a költő papírra veti a gondolataít, de a festőnek nehezebb dolga van mivel egy olyan képet kell kreálnija, amit előtte látnivélt igazából egy jó festő előre látja a képet az üres vászon. :D
2014. máj. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kerdezo!


Sztem akkor kapsz hasznos informaciot, ha festoktol kerdezed meg ugyanazt. Vagy ha mar mindenfele emberek irogatnak ide (en is mindenfele vagyok, ez nem lebecsulese a hozzaszoloknak), szedd ki beloluk, ok maguk alkotok-e. Kulonben elmerulsz az okoskodasmocsarban.


Udv R.

2014. máj. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én zenehallgatáskor döntöm el (a komolyzene sokat segít,nem is hittem volna) ,h mit festek. Először is magam elé képzelem a kész képet,aztán pacákban felvázolom és egyenletesen haladva alakítom ki a kép végső formáját. De ez nem mindig hasonlít az elképzeléshez.
2014. máj. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

hát nem tudom... én rengeteget festek, és igazából nem akkor jön az "ihlet", amikor rábámulok a vászonra... hanem bármikor. Akár álmomban (már ilyen is volt), vagy metrón vagy az erdőben/réten ülve.. bármikor :) elképzelek valahogy egy tájat, ami megfelel általában az érzelmeimnek... De olyan is van, hogy például látom a fa levelein megcsillanó fényt, vagy bármi ilyesmit, és abból jön az ötlet, azt viszem bele egy-akár teljesen más- környezetbe, azt a fényfoltot, és az lesz a kép középpontjában. Olyan is van, hogy szimplán látok egy gyönyörű virágcsokrot, és lefestem- abban nincsenek érzelmek, csak a színhasználatban-abban mindig. Én pl mindig valamiért sötétebbre festem a képeimet, néha én sem értem, miért, ez csak úgy jön.

Mikor én már ott állok a vászon előtt, gondolatban "kivetítem" rá a képet, amit festeni akarok. Utána még általában rengeteget változtatok rajta, kivéve, ha pl. épületet/utcaképet festek, olyankor úgy-ahogy szénnel meg kell előtte vázolni, mint ahogy embernél is, legalább a formákat, nem kidolgozva, csak hogy kb hol lesz, hogyan milyen testrész.

Egyébként ez szerintem mindenkinél már. Remélem segítettem :)

2014. máj. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
2014. máj. 6. 06:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!