Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen gitárt vegyek?

Milyen gitárt vegyek?

Figyelt kérdés
Elektromos gitárt szeretnék venni, 60-90k-ért. Mit javasoltok? Főleg rock-metal számokat fogok játszani rajta. Használtan vagy újonan érdemesebb venni?

2014. márc. 15. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyat, ami testzik. Bemész egy hangszerboltba, megnézed az árakat, és kipróbálod a gitárt.


Máshogy nem lehet hangszert vásárolni.

2014. márc. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Legfeljeb mielőtt kiadsz ennyi pénzt, utánaolvasol, neincsenek-e típushibák annál, amit kinéztél.
2014. márc. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nyílván olyat fogok venni ami tetszik, jó a kezembe venni. Viszont ha ismertek bevált tipusokat akkor azok közül könnyebb keresni.
2014. márc. 15. 22:25
 4/8 anonim ***** válasza:

Tudod, van egy jelenség, amit úgy hívok, hogy "mit eszik a hörcsög?" bölcsesség. Ha megkérdezed, mit kell adni enni egy hörcsögnek, tapasztalatim alapján olyan válaszok jönnek, hogy "ezt és ezt, MERT ÉN EZT SZOKTAM adni neki". Ez a fajta érvelés előbukkan elégé széles területen (és sok hörcsög korai halálához vezet). Ha megkérdezed, melyik a jó gitár, akkor valószínűleg mindenki azt mondja, ami neki van. Jó persze, nem fogja ajánlani, ami nem vált be. De aligha fogja bevallani, hogy a gitár, amire kiadott 100 ezret, a felét sem éri.


Ezért én nem tartom jónak arra rákérdezni, kinek mi vált be, mert jó ha két elektromos volt az ember kezében, ami nem megbizható, és lehet, hogy őket is bepalizták. Tényleg azt ajánlom, hogy látogass meg boltokat, mert vélravezetőbb. Nem mondom, hogy nem vált be a Yamaha gitárom, de sokaknak meg tudom, hogy nem tetszik.

2014. márc. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A hörcsögösnek igaza van.

Amúgy meg kinek mi a jó gitár.

Pl én ibanezt a kezembe nem vennék mégegyszer, azok után, amiket azzal tapasztaltam. Másnak meg nagyon bevált és szereti.


Amúgy ilyen stílusra, amiket dicsérni szoktak, bár én még nem próbáltam, az a cort. Valami aktív hangszedős típust nézz, akár használtan, akár újonnan, 90ezer körül szokott lenni.

2014. márc. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Jettenuator válasza:

Ha teljesen kezdő vagy vegyél újonnan gitárt, 70-90 ezres kategóriákban már nagyon jókat találsz.

Metálhoz/Rockhoz én Les Paul-t vennék, (de mindenképpen humbucker-es gitárt). Nézz körül boltokban, jó márkák: Cort, Epiphone, Vintage (Nekem Vintage V100-am van, simán lenyom bármilyen epiphone-t) és még az LTD-k is jók, bár kicsit drágák.

Eldoradomusic.hu

Hangszeraruhaz.hu - itt szvsz segítőkészebbek az eladók

Muziker.hu


Ha konyítasz valamit a gitárokhoz, akkor érdemes használtan is. Én itt szoktam gitáros cuccokat nézni: gitarshop.hu

Figyelj a gitár alapvető állapotára, és a legfontosabb: nézd meg mennyire kopottak a bundok. Ugyanis ha kopottak, az 30-40 ezres javítás.



Ha bármi kérdésed van, írj privátot!

2014. márc. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Bocs az offért, 4-es megírnád pm-ben az ibanezzel ért élményeidet? :D köszi!
2014. márc. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Csak úgy háttérinformációnak: Ezek a "nem vennék a kezembe soha X márkájú gitárt többé" dolgok általában elég felszínes és szubjektív ítéletek.


MINDEN gyártónak sokféle különböző minőségű és stílusú gitárja van, még a legjobbak is követnek el hibákat a designban, illetve akadnak olyan tulajdonságaik, melyek nem mindenkinek jönnek be.


Az, hogy valakinek nem tetszik egy hangszer nyakprofilja, egyensúlya, hangzása, teljes mértékben szubjektív dolog és a hangszert magát nem minősíti. Ezek általában azonnal érezhető dolgok, de egy alapos elemzéshez viszont nem elég 10 perc plöntyögés egy hangszerboltban. :)

Arra elég, hogy valaki megérezze, számára bejön-e az adott gitár annyira, hogy érdemes legyen alaposabban megfontolni, megvegye-e, vagy teljesen kizárt.


Azt azonban, hogy ÁLTALÁBAN véve és objektívan szemlélve mennyire jó egy adott gitár, tehát átgondolt-e a konstrukció, megfelel-e arra a célra, amire szánták, a felhasznált anyagok és a kidolgozás minősége arányos-e az árral, hozza-e azt a hangzást, ami elvárható, mennyire strapabíró hosszú távon, na, egy ilyen elemzéshez azért kell némi tapasztalat, hozzáértés, elfogulatlan hozzáállás és hosszabb idejű használat.

És még akkor is csak arról az egy modellről lehet elmondani az "ítéletet" és ebből nem igazán lehet a gyártó más hangszereinek minőségére vagy használhatóságára általánosítható következtetést levonni.

Azt majd akkor, ha valaki kipróbálta a teljes termékpaletta alsó-, közép-, és felsőkategóriás hangszereiből is pár különböző modellt hosszabb időre...


Ami a kérdezőt illeti, én mindenképpen inkább használtat javasolnék, mert ahogy kihozza valaki a boltból az újat, már jelentősen esik az ára és pár éves, megkímélt gitárt a bolt árnál jóval kedvezőbben kaphat használtan.

2014. márc. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!