Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Alors! Olvasni való után...

Alors! Olvasni való után kutatok. Trilógia, regény, bármi jó. Szeretem az izgalmas könyveket. Ötletek?

Figyelt kérdés

Olvastam az éhezők viadal trilógiát. Egészen jó volt, de annál jobbat szeretnék.

Beavatott megvolt ( nem folytatnám, nem akarok spoilerezni, ezért annyit mondok, nem tetszik, ami a főhőssel történik)

Orwel- 1984-je is tetszik, a stílus nem teljesen de egyértelműen meg fognak ezek a disztópiás világok.

szóval.

bármilyen sci-fi, fantasy, karaktertörténet jöhet.

Patrik Rothfuss-t, Orson Scott Card-ot, Bulgakov-ot, Karen Walkert, szeretem, tehát ehhez hasonlókat szeretnék



2014. febr. 22. 17:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Szergej Sznyegov: Istenemberek


Nem vallási stílus, sokkal inkább egy messzi jövőben játszódó fantasztikus történet. Engem nagyon megfogott a borongós világa, érdekes fordulatai. Két kötetes, elég hosszú, de lebilincselő, érdekes, pörgős sztori (bár kicsit talán vontatottan kezdődik, ez ne ijesszen el).


Douglas Adams: Galaxis Útikalauz stopposoknak


Rém vicces, poénos, ötrészes trilógia. Nincs ember, aki kedveli a sci-fiket, és ne ismerné a szerzőt :)

(A filmváltozat kábé annyi a könyvekhez képest, mint óvodai hajhúzogatás a 2. VH-hoz képest.)


Valamint Asimov bármely regénye (első számú helyen az Alapítvány kötetek), Artur C. Clarke bármely regénye, valamint magyar szerzők közül Tőke Péter és Nemere István regényei, amelyek alapműveknek számítanak szerintem a sci-fi területén. Sok más neves, ismert vagy kevésbé ismert írók is léteznek persze, számomra ezek voltak a leginkább meghatározóak. Ha csak a felsoroltak összes könyvét megszerzed, akkor két-három évre el leszel látva olvasnivalóval :)

2014. febr. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A fekete tőr testvériség sorozat, és mostani nagy kedvencem: Csongár Ágnes Élete(i)m Még csak E - könyv formájában lehet letölteni, és csak az első rész jelent meg. Én várom a többit.
2014. febr. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
úúú, köszönöm szépen !!!!
2014. febr. 24. 14:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!