Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Eddig mi a véleményetek a...

Eddig mi a véleményetek a rajzomról?

Figyelt kérdés

Természetesen nincs kész, még most befejezem pár órán belül, talán azt is kitalálhatjátok hogy kit rajzolok,remélem hasonlít.


És az miért van, hogy (szó szerint) egyik pillanatban úgy érzem hogy valami nagy sz*rt rajzolok, másik pillanatban pedig azt hogy ez most nagyon jó lesz?


[link]



2014. jan. 9. 16:53
1 2
 1/11 anonim válasza:
Nem rossz, bár az arányokat még egy kicsit gyakorolnod kell.
2014. jan. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát kész a rajzom nagyjából 2,5 óra után.

Tudom, az arányok általában mindig rosszul sikerülnek,bár itt ahogy észre vettem az álla nem éppen tökéletes.



És itt a kész rajz,vagyis az nem lett épp jó(fotó):

[link]

[link]

2014. jan. 9. 18:14
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Na, én őt a LotR-ból Aragornnak tippelném, van róla egy hasonló beállítású fotó. Az orra nagyon lent van, a nyaka nagyon vastag, vagy az álla túl vékony. Az egész arc elcsúszott, az árnyékolás kevés és nagyon maszatos, viszont az orrán és a száján meg túl határozottak a vonalak.

A szemei egész jók, bár ott is kevés az árnyékolás.

Mérni nem szoktál, hogy mit hova helyezel el?

Javaslom testek rajzolását (kocka, gömb, kúp, csonkoltkúp, tojás stb.), mert tulajdonképpen minden lebontható ilyen formákra.

Még gyakorolnod kell.

Ezeket nem bántásból írom, tényleg nem :)

2014. jan. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nos előzőnek igaza van, még ha fotóról is rajzolsz,akkor is tisztában kell lenni a szerkezeti dolgokkal. A térbeliség ismerete is fontos ilyen stílusú rajznál. Mi rövidül,mi mit takar ki. Mérésre több mód is létezik. Pl megnézheted,hogy a függőlegeshez képest milyen szöget zárnak be mondjuk a szem sarkai,ha összekötöd egy vonalal. Vagy ha ismersz két pontot,hozzá képest hol kell lennie a harmadiknak ez is leellenőrizhető szögekkel..
2014. jan. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Tudom igazatok van, és köszönöm,nem veszem sértésnek hiszen ezért kérdeztem.


Azt én is észre vettem hogy az álla elcsúszott, a szája sem tökéletes,stb.


2-2,5 óra rajzolás után jöttem rá, hogy minden részletet nagyon jól ki lehetne dolgozni,csak addigra meguntam.


#3-mas válaszolónak külön köszönöm a tanácsokat,mert tudom hogy általában a vázlatot is itt-ott elszúrom, amit nagyrészt ki is javítok, de mindig lesz valami, ami csak a végén derül ki.


És abban is hogy tényleg Aragornt rajzoltam. :D


Hát még tudom sokat kell gyakorolnom,de ahhoz képest hogy

hónapok óta nem rajzolok, ráadásul portréval eddig nem is próbálkoztam. Összesen körülbelül 20-30 rajzom lehet (mármint a gyerekkori nélkül)


ui: tudom fotó másolásával nem lehet jól fejlődni, de most egy színészt akartam, vagyis általában kirakok magam elé pl. egy vázát és lerajzolom.

2014. jan. 10. 15:43
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja és olvastam a Jobb agyféltekés rajzolás (Betty Edwards) c. könyvet, bár a munkafüzetet nem csináltam meg.
2014. jan. 10. 15:46
 7/11 anonim ***** válasza:
#3-as vagyok. Azért írtam,mert én is voltam ilyen cipőben. Amikor rajzoltam,akkor lila köd volt a szememen, 1 napra rá megnéztem,akkor meg csodálkoztam,hogy úú hát.. nem értem miért ilyen,amikor csináltam nem így nézett ki.
2014. jan. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Hm, szerintem nagyon ügyi vagy! Az orr-szem rész egy kicsit elcsúszott de amúgy sztem nagyon klassz, ez korrigálható könnyen. Grat. ;)
2014. jan. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


És megy mindenkinek a zöld pacsi.

2014. jan. 11. 07:39
 10/11 anonim ***** válasza:

Én megcsináltam a Betty Edwards-os munkafüzetet. A könyvet nem olvastam, mert attól, hogy elolvasok egy könyvet a rajzolásról, nem fogok tudni rajzolni.

Ezt rajzoltam a végén.:

[link]


Hogy a munkafüzet elején mit rajzoltam, azt inkább ne firtassuk:D Előtte 15 évig nem rajzoltam semmit.

Szóval érdemes lenne inkább a munkafüzetet megcsinálnod:)

Sokat segítene. Megtanít különböző mérésekre is.

2014. jan. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!