Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Egyedi fémszobrot, fémplasztik...

Egyedi fémszobrot, fémplasztikát hol lehet készítettni?

Figyelt kérdés
szóval vmi díjszerűséget egyedi ötlet alapján. kb 20 cm-set

2013. dec. 26. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:

És mégis milyet? Lemezből/rudakból/egyebekből összehajtogatni valamit elég egyszerű egy nagy satu meg pár kalapács segítségével, után összehegeszteni hogy megálljon - ehhez megfelelő szakember egy lakatos.


Ha öntetni szeretnéd az nehezebb, de lehetséges. Fémöntőt kell keresni, megbeszélni vele mit lehet, mit nem, hajlandó-e valamiylen minta alapján homokformába önteni.


Ha csak ezt-azt összedobálni, összecsavarozni, az kiváló házibarkács-projekt.

2013. dec. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Femonto kell nekem akkor!:) egy husz cm-s kisplasztikat kb mennyiert vallal el?
2013. dec. 26. 20:42
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én is csak akartam eddig öntetni, de 2 év alatt nem értem oda.


Az, hogy miből szeretnéd öntetni és mennyire összetett, az a nem mindegy.

De keress egy fémöntőt, vele tudod megbeszélni.

Arra készülj fel, hogy mintát neked kell majd csinálni megfelelő anyagból, mert egy "sima" fémöntő nem szobrászművész.

2013. dec. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szóval: a legolcsóbb valamilyen vasötvözetből, ez egyszerű is, cserébe jó eséllyel rozsdásodni fog, így kell neki valami felületkezelés, pl. festés.

Ezután jön a réz/bronz, ami jó drága, de csak patinásodik, nem rozsdásodik.

Meg van az alu, ami szintén drága, de max. mattul.

2013. dec. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Es hany ft ?
2013. dec. 26. 21:24
 6/6 anonim ***** válasza:

Ebben sem fogok tudni pontosat mondani, de ahol a fémhulladékot átveszik, az alunak meg a réznek 1400 forint kilója. És ez csak az anyagszükséglet, még előtte el kell készíteni az öntőformát, az anyagot megolvasztani, kiönteni és utána letakarítani a felületét - meg fogja kérni az árát az öntő.

A "vas" (vasötvözetek, acélok) olcsóbbak, de ugye részleteztem a hátrányait.

2013. dec. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!