Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit gondoltok az alábbi rövid...

Betterbait kérdése:

Mit gondoltok az alábbi rövid írásról, ami egy drogos haláláról szól?

Figyelt kérdés

Belőtte.

Belőtte, és megtalálta.

Belőtte, megtalálta és tovább élt az általa akkor már ismert világban.

Aztán kihúzta.

Miután a mámoros álérzet elmúlt, lefeküdt.

Visszasírta azt, ahol nem ebből állt egy napja. Egy nap. 24 óra. Ennyi idő kell ahhoz, hogy ne vegye észre, amit csinál, az tönkreteszi. Mindegy. Úgysem jön le, úgysem ér semmit, úgysem ér sokat. Úgyis meghal. Egy VIII.-i "lakás", vagy inkább lyuk belsejében elemészti a sav, senki nem emlékszik majd rá, és a teteme is csak érdektelen test lesz, ami a fertőzött tűk, és üres fecskendők között, mint egy bizonyíték fekszik. Bizonyíték arra, amit hallunk, de nem hiszünk. Bizonyíték arra, hogy ez nem az, ami meg van rendezve, és fel van véve. Ez "valóság". Ez klisé. Ez úgyis csak egy tetem.



2013. dec. 22. 12:06
 1/1 anonim ***** válasza:

"Egy VIII.-i "lakás"..." Úgy érted, nyolcadik kerületi? Mert akkor én a helyedben odaírnám a "kerület" szót is, mert így nem egyértelmű, mire is gondolsz.


"...a teteme is csak érdektelen test lesz..." Ez kicsit kapálózik. Szerintem kifejezőbb lenne, ha ebben a szövegrészben megcserélnéd a "test" és a "tetem" kifejezést. De, hááát... még így sem olyan szerencsés. Valamiféle ellentétet akarsz érzékeltetni - gondolom én - a test, mint az emberi lélek, élet otthona és az üres holttest között, ami a halállal egy pillanat elveszítette minden jelentőségét. Ennek megfelelő hangulatú szavakat kellene választanod.


Ezt a bizonyítékos részt meg alapjában véve nem nagyon értem. Kifejtenéd kérlek kicsit bővebben, mire gondoltál?

2013. dec. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!