Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mivel javíthatnék a rajzképess...

Mivel javíthatnék a rajzképességemen (a gyakorláson kívül)?

Figyelt kérdés

Szeretnék képregényt csinálni csak nehéz lenne hozzá megfelelő rajzolót találnom. És sajnos rajzolni sem igazán tudok.


Vagyis csak régebben.


Kiskoromban nem igazán tanítottak rajzolni, aztán szépen lemaradtam a többiekhez képest. Rajzórán leginkább festettünk, azt sohasem szerettem.

Úgy középiskolában jöttem rá arra, hogyha odafigyelek a minőségre és a technikára (tárgyak visszavezetése egyszerűbb alakokra, stb), akkor gyakorlással talántudnék rajzolni. Aztán anyagi okok miatt (így is Tescos fénymásolópapíron gyakoroltam) és a zenélésre való koncentráció miatt félreraktam a dolgot.

Majd pár év múlva eléggé lecsökkent a zenélésre használható időm, mert az elektromos gitár még fejhalgatón is túl hangos (bezzeg a tévé hajnalban..), ezért rátaláltam a vektorgrafikára (CorelDraw-t használok). Egyetlen problémám, hogy túl "laposak" a rajzaim, főleg az emberek (a mélység éreztetését nem igazán tanították nekünk).


Ugyan gyakorlásként elkezdek egy webcomicot (teljesen parodisztikus), de mit tehetnék a minőség jelentős javításáért?


2013. okt. 31. 09:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Neten probálj keresni "How to draw" kezdetű oldalakat. Nagyon sok hasznos infót lehet találni.

Pl.

How to draw a face

how to draw a cartoon figure

stb.

2013. okt. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nézz sok-sok referenciát :) Ha nincs elég érzelem az arcon, akár nézz bele a tükörbe, és rajzold le, milyen az arcod ha mérges, szomorú, vidám... stb. vagy. Vannak oldalak, ahol emberek direkt póz-referenciákat is készítenek.
2013. okt. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2013. okt. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az arckifejezésekkel nincs gondom, az arányokat nagy nehezen eltalálom, de a karaktereim teljesen laposnak tűnnek...
2013. okt. 31. 16:28
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor nem értem; hogy érted, hogy laposnak? Oldalról rajzolod, és úgy?
2013. okt. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2013. nov. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Milyen típusú képregényt akarsz rajzolni?

Mangát, vagy inkább amerikai típusú képregényt? A mangát könnyebb megrajzolni, mivel az nem olyan realisztikus, mint az amerikai stílusú.

Egyébként meg én is azt mondom, hogy nézz referenciákat és rajzold is le azokat a helyzeteket, karakterbeállításokat, amik nagyon tetszenek egy-egy képkockában.

Ha meg nagyon nem megy, keress egy jó rajzolót. Ha ketten csináljátok (és jobb a csapatmunka) jobb minőségű képregényt készíthettek.

2013. nov. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Rám mindkét oldal nagy hatással volt. Grafikailag közelebb állna a mangákhoz, csak szinekkel. Vagy legalábbis a későbbinél, a nemkomolynál hol így, hol úgy (és rámutatva a szerepl), segédet meg a későbbiekben mindenképp.


A karaktereimnek nincs igazán tere. Úgy néznek ki, mintha átmentek volna rajtuk egy úthengerrel.


[link]


Itt meg lehet tekinteni néhány munkámat. és szerintem észre lehet venni a gondot (a 18+os művek kopírozva lettek).

2013. nov. 1. 22:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!