Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy szkenneljek negatívokat?

Hogy szkenneljek negatívokat?

Figyelt kérdés

Megtaláltam a nagypapám több mint 50 éves negatívjait, és próbálom beszkennelni, de nagyon halványan látszanak csak a képek, gondoltam a nagy fénytől mellette, de ha kitakartam akkor se lett jobb, semmitől se jobb, mit javasoltok még amitől jobb lehetne?

vagy valami, csak már nagyon ideges vagyok

mert ha simán nézem őket gyönyörű képek, élesek, jól vannak exponálva, erre beszkennelem és ilyen hányás az egész..

valaki segítsen



2013. júl. 7. 16:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Negatívszkennerrel. :)
2013. júl. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

aj nemár : D

ennyi erővel el is vihetem egy sok pénzt fizetek hogy beszkenneljék nekem helyre, de sajnos csak egy sima szkennerem van, pénzem meg nem nagyon, szóval erre nincs valami praktika?

teljesen értelmetlen ezzel próbálkoznom?

csak van valami

2013. júl. 8. 00:39
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nem tudok róla, hogy lenne. Sok pénzt meg ugye nem a semmiért fizetsz.
2013. júl. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
és ha előhivatnád?
2013. júl. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

olyan irgalmatlan mennyiségű kép van, ha a felét még meg sem tudtam nézni. nem kis hatosával felvágott kedves negatívok, hanem vaskos soha véget nem érő gurigák, ötletem sincs hogy hány kép lehet, és tényleg nincsenek millióim : D

de lehet hogy az lesz végül, kis darabonként, ahogy lesz rá pénzem..

2013. júl. 13. 19:00
 6/7 anonim válasza:
Esetleg lefényképezheted őket. Barkácsolni kell egy "tartót" a fényképeződ optikája elé (szépen kifeszítve, az optika síkjára merőlegesen legyen a negatív), majd a fehér fal elé állva vakuzva fényképezni egyet. A hátulról érkező fény megvilágítja a negatívot, te pedig tkp. ezt fényképezed le.
2013. júl. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

wow köszönöm!

ki is próbálom

2013. júl. 21. 19:07

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!